Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Zehir Tacirlerinin 3 Aylık Takibi Sungurlu ve Boğazkale’de Son Buldu

Zehir Tacirlerinin 3 Aylık Takibi Sungurlu ve Boğazkale’de Son Buldu
21 Haziran 2012

Zehir tacirleri polisin elinden kaçamadı.  Çorum Polisi, Sungurlu ve Boğazkale ilçelerinde 3 aydır sürdürdüğü takibin ardından operasyon için düğmeye bastı. 6 kişi Uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Çorum Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Sungurlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün ortak çalışmaları sonucu Sungurlu ilçesinde uyuşturucu madde satan ve temin eden şahıslar takibe alındı.  3 ay süren çalışma sonucunda şüpheli şahıslara yönelik eş zamanlı operasyon kararı alındı.

Sungurlu ve Boğazkale ilçelerinde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda; 11 şüpheli yakalandı. Şüphelilere ait ikametlerde yapılan aramalarda toplam 505 gram kubar esrar maddesi, 32 adet sigara sarma kâğıdı, 4 adet ecstasy uyuşturucu nitelikli hap ele geçirildi.

Operasyon kapsamında yakalanan 11 şüpheliden 6’sı Uyuşturucu madde ticareti yapmak, bulundurmak ve kullanmak iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?