Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Zanaatkarlar Dolara Meydan Okuyor

zanaatkarlardolarameydanokudu
14 Eylül 2018

Zanaatkarlar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi tarafından Yaydiğin Köyü civarında yapımı devam eden toplu işyeri inşaatında çalışmalar sürüyor. Kooperatif Başkanı Necmettin Uzun ise çalışmalarda gelinen son aşamalarla ilgili bilgi verdi.

Konuşmasında dolar kurundaki artış nedeniyle inşaat maliyetlerinin artışına değinen Necmettin Uzun, dolar artışına meydan okuduklarını ve inşaat maliyetlerindeki yükselişi kesinlikle üyelerine yansıtmayacaklarını ifade etti.

İşyerlerini Kooperatif üyelerine söz verdikleri tarihte bitirmenin gayreti içerisinde olduklarını dile getiren Uzun, “kesinlikle aldatan olmayacağız” dedi.

Kooperatif arazine geçtiğimiz günlerde yeni bir 2 ada daha kazandırdıklarını ve tapusunu aldıklarını anlatan Uzun, 2020 yılının başlarında tüm işyerlerini tamamlayarak hak sahiplerine teslim edeceklerinin altını bir kez daha çizdi.

Kooperatif üyelerine ödemeler konusunda bir kolaylık daha sağladıklarını söyleyen Necmettin Uzun, faizlerin yüksek olmasından dolayı bankalardan kredi çektirmeyeceklerini, üyelere krediyi 6 aydan 48 aya kadar vadeyle kooperatif olarak kendileri vereceklerini belirtti. Kredilere faiz uygulaması yapmayacaklarını ancak peşin ödeyenle taksitli ödeyenler arasında küçük bir faiz uygulaması olacağını aktardı.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?