Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

7.Türkiye Yüzme Şampiyonası, Çorum’da Yapılacak

7
12 Mayıs 2017

7.Türkiye Yüzme Şampiyonası, Çorum’da Yapılacak
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde koruma ve bakıma muhtaç çocukların katılacağı 7.Türkiye Yüzme Şampiyonası Çorum Valiliği’nin ev sahipliğinde yapılacak.

AK Parti Çorum Milletvekili Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu ve Parlementolararası Birlik Türk Grubu Üyesi Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt,  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’yı makamında ziyaret ederek, şampiyonanın Çorum’da yapılmasına destek oldu.

Şampiyona hakkında açıklama yapan Ceritoğlu, konu ile ilgili şunları söyledi: “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı kuruluşlarda korunma altında bulunan çocuk ve gençlerin psiko-sosyal, bilişsel ve bedensel gelişim göstermeleri; akranlarıyla arkadaşlık ilişkisi kurmaları ve etkileşimde bulunmaları, farklı illeri görmeleri ve o illerin sosyal kültürel ve tarihsel dokusu hakkında bilgi sahibi olmaları amacıyla çocuklarımızın ilgileri de göz önünde bulundurularak, Genel Müdürlüğümüzce her yıl çeşitli sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler organize edilmektedir.

Bu amaçla çocuklarımızın Yüzme Sporuna ilgileri dikkate alınarak kuruluşlarımızda korunma altında bulunan 13-18 yaş aralığındaki kız ve erkek çocukların katılımıyla (45 il-420 sporcu ve antrenör) “ ÇHGM 7. Yüzme Şampiyonası ” 14-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında Çorum Aile ve Sosyal Politikalar Koordinatörlüğünde düzenlenecektir.”

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?