Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Yeni Çorumspor Yönetimi Oluşturuldu

yenicorumsporyonetimiolustu
24 Ocak 2019

Yeni Çorumspor’da yönetim değişti.  Kulüp başkanı Fatih Özcan düzenlediği basın toplantısında son gelişmeleri değerlendirdi.

Sezonun ikinci yarısına mağlubiyetle başladıklarını hatırlatan Özcan, “Futbolda her türlü sonuç vardır ancak sahadaki oyun bizi derinden üzmüştür” diyerek taraftardan özür diledi.

Özcan “Bir daha böyle bir görüntü ile karşılaşmamak için elimizden geleni yapacağız. Sahadaki görüntünün bir iş kazası olduğu kanaatindeyim inşallah bu son olur. Bu maçın ardından toplantılar yaptık. Bir takım değişikliklere gidilmesi gerektiği kanaatine vardık. Muğla maçındaki tablonun bizim ve  teknik heyetin eseri olduğunu düşünüyoruz. Bunun için bir takım kararlar aldık” dedi.

Yeni Çorumspor’da 7 kişilik yönetim oluşturulduğu belirten Özcan görev dağılımını da kamuoyuna açıkladı.

Özcan “Çorum Belediyespor derneği yönetimi 15 kişiydi. İsim deşikliği ile birlikte şirketleşme yoluna gittik. Beraber yola çıktığımız arkadaşlarla zorunlu ayrılıklar yaptık. Yapmamız gereken genel kurul yetişmediği için mart ayına erteledik. Şu an itibariyle Yeni Çorumspor yönetimi 7 kişiden oluşan resmi yönetimidir. Dün itibariyle resmi süreci tamamladık” dedi.

7 kişilik yönetimde görev dağılımı şu şekilde oldu:

Kulüp Başkanı Fatih Özcan, İkinci Başkan Mustafa Şeker, Taraftar ve Sosyal Medya Sorumlusu Hakan Geldi, Basın ve Kafile Sorumlusu Mustafa Özcan, Ulaşım Sorumlusu Salim Koldaş, Halkla İlişkiler Sorumlusu Mustafa Ercan, Altyapı Sorumlusu Tuncay Koçak.

Yeni Çorumspor Kulüp başkanı Fatih Özcan teknik heyetteki değişiklik hakkında da bilgi verdi.  Hafta içerisinde Teknik Direktör Mehmet Aurelio ile yolları ayırdıklarını ifade eden Özcan, bunun zorunlu bir ayrılık olduğunu dile getirdi.

Özcan “Ne biz hocayı gönderdik ne de hoca bizden ayrıldı. Şartlar onu getirdi. Hocamızın isminin yara almaması için böyle bir karar çıktı. Üzülerek yollarımızı ayırdık. Kendisinin bizlere verdiği emek ve çaba için sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Teknik Direktörlük görevine de Ersin Küçükoğlu’nun  getirildiğini açıklayan Özcan Sportif Direktörlük görevinin ise Hamit Işık’a verildiğini bildirdi.

Yeni Çorumspor Sportif Direktörü Hamit Işık’ta yaptığı açıklamada, “Çorumspor’u amatör bir ruhla ama profesyonel bir şekilde yöneteceğiz” dedi. Altyapıdan yetişen gençlere şans vereceklerini dile getiren Işık beklenen hedefe ulaşacaklarını söyledi.

Basın toplantısı sonrasında yeni yönetim takımın antrenmanını izledi. Kulüp Başkanı Fatih Özcan teknik heyete başarı diledi. Teknik Direktör Ersin Küçükoğlu da “Özlenen hedefe ulaşmak için gereken çabayı göstereceğiz” dedi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?