Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Yeni Çorumspor OHAL İlan Etti!

yenicorumsporohal
25 Nisan 2019

Yeni Çorumspor Kulüp Başkanı Fatih Özcan, kulüpte olağanüstü hal ilan ettiğini duyurdu. Özcan, kulüp tesislerinde basın toplantısı düzenledi. Cizrespor mağlubiyetinin ardından ilk kez konuşan Başkan Özcan, “Kulübümüzde olağanüstü bir hal ilan ettik” dedi.

Bayburt İl Özel İdare Gençlik ve Spor Kulübü’nün şampiyonluğunu kutlayan Özcan, “Grubumuzda geçen hafta oynanan maçlar sonucunda şampiyonluğunu ilan eden Bayburt’u kutluyorum. Bayburt şehrine, yöneticilerine hayırlı olsun. 2. Ligde başarılar diliyoruz. Yalnız buradan Bayburt başkanına küçük bir serzenişte bulunmak istiyorum. 2 ve 3. Lig kulüp başkanlarının bulunduğu whatsapp grubunda şahsım adına küçük bir serzenişte bulunmuş. Değerli başkan önce şampiyonluğunuzu kutlayın. Biz Bayburt’a geldiğimizde soyunma odasına gelip Bayburt’ta yaşanan olaylar nedeniyle ‘Bunlar normal’ demiştiniz. Biz de burada yaşanan olaylarla ilgili normal diyoruz. Büyük Çorumspor camiasını küçük düşürmeye çalışmayın” diye konuştu.

“DAHA İYİ MOTİVE EDEBİLİRDİK”

Cizrespor maçının gergin geçeceğini bildiklerini, yaşanan olaylardan ders çıkardıklarını kaydeden Başkan Özcan, “Cizrespor maçının gergin ve tansiyonu yüksek bir maç olacağını biliyorduk. Orada bu tip olayların yaşanacağını sezmiştik. Rakibimiz olmayan, kümede kalmak adına mücadele eden, canı yanan Cizrespor’u tebrik ediyorum. Futbolun sahada oynanması adına elimizden gelen bütün gayreti sarf ettik. Ancak Cizrespor maçının öncesi, sırası ve sonrasında çıkan sonuçlardan kendi üzerimize düşen payı almak zorundayız” ifadelerini kullandı.

“YÖNETİM OLARAK TECRÜBESİZ BİR MAÇ ATLATTIK”

Başkan Özcan, Cizrespor maçıyla ilgili şunları söyledi:

“Yönetim olarak tecrübesiz bir maç atlattık. Bu özeleştiriyi kendi üzerime alıyorum. Takımımızı daha iyi motive edebilirdik. Orada bize bir darp olmadı. Kulüp otobüsümüz taşlandı ama devletimizin, polisimizin aracı da taşlandı. Biz orada esnaflarda yemek yedik, çok güzel ağırladılar. Ama biz burada kendi yönetimimiz adına mutlak suretle takımımızı o psikolojiye hazırlamamız gerekiyordu. Orada bir psikolojik savaş vardı. Bu savaşı sahada maalesef ki kaybeden taraf biz olduk. Takımımızın oraya girişinde, taşlandığı esnada ve otele girişinde kulüp başkanı olarak ben orada değildim. Buna daha dikkat etmem gerekiyor. Cizrespor maçında yaşanan olaylardan kendi özeleştirimizi de yapmak zorundayız.

Kazanmayı çok isterdik ama olmadı. Bizimle ilgili alınan önlemler nedeniyle de teşekkür ediyoruz. Fedakar emniyet mensuplarımız gereken tüm önlemleri almış bulunmaktadır. Ancak bir  kişi vardı. Emniyet Müdür Yardımcısı hakkında Milletvekilimiz Ahmet Sami Ceylan ile görüşeceğiz. Kulübümüz büyük bir camiadır. Biz o Emniyet Müdür Yardımcısıyla ilgili gerekli şikayetleri yapacaktır. Soruşturma açılması adına da Yeni Çorumspor camiası tüm gücüyle çalışacaktır. Orada gerçekten şok olduk. Hamit beyin yaşadığı olayda o kişi de oradaydı”

“OHAL İLAN EDİLDİ”

Maçın ardından kulüp içinde olağanüstü hal ilan edildiğini açıklayan Özcan, “Kulübümüzde olağanüstü bir hal ilan ettik. Cizre’de 3 puan alıp Play-Off’u garantilemek isterdik ama maalesef olmadı. Karacabey maçından 3 puanla dönüp rahat bir nefes almak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“MAÇ SATMAK NAMUSUNU SATMAKLA EŞ DEĞERDİR”

Karacabey Belediyespor maçının kazanılması halinde düşme potasında bulunan Ankara Adliyespor maçının bırakılacağına yönelik iddialara yanıt veren Özcan, “Bir de Yeni Çorumspor Karacabey Belediyespor’u yenerse Adliyespor maçını bırakır gibi sosyal medyada bir sürü konuşma geçiyor. Çorumspor sahaya yenmek için çıkar. Maç satmak namusunu satmakla eş değerdir. Biz Adliyespor’un da düşmesini istemiyoruz ama biz birine maç vererek başkasının kaderiyle oynayacak kadar namussuz insanlar değiliz. Çorumspor forması sahaya galibiyet için çıkar. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.

Özcan, açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Çorumspor’a sahip çıkılmıyor gibi bir algı var. Burada ben varım, yönetim kurulum var, değerli taraflar var. Sahipsiz algısından nefret ediyorum. Büyük Çorumspor’un büyük bir ailesi vardır. Birbirimizi küçümsemeyelim. Birbirimize sımsıkı sarılalım. Bu eleştirileri de basın mensupları haricinde hiçbir taraftarımızın yapmasını istemiyorum. O iş basın mensuplarınındır. Onlar nerede ne konuşacaklarını, ne yorum yapacaklarını iyi bilirler.

MALİ YAPIDA DÜZEN SAĞLADIK

Mali yapının oluşturulmasıyla birlikte disiplinli bir mali yönetimin sergileniyor. Buradan kimler yönettiyse teşekkür ediyorum. Geçmişi temiz bir kulüp devralmış olduk. Biz de aynı disiplini devam ettiriyoruz. Sponsorluklardan gelecek paralarla birlikte lig bittiğinde 300 ila 500 bin TL bir parayla bu sezonu tamamlamış olacağız. Kulübümüz artı parayla diğer sezona devam edecektir. Bu konuda da mali disiplinden asla taviz vermeyeceğiz. Bu kulübü zarar ettirmeden karla bir sonraki yıla aktarmak benim için şampiyonluğun en önemli ayaklarından birisidir.

150 GÜNDÜR EVİMİZDE BİLEĞİMİZ BÜKÜLMÜYOR

Hala Play-Off grubunun şampiyonluk yarışında en iddialı takımları arasındayız. Bizim için önemli olan Yeni Çorumspor ailesidir. Yola çıktığımızda sizleri üzmeyeceğimizi, evlerimizdeki maçlardan sonra üzüntü duymadan göndereceğimizi söylemiştik. Çok şükür bunu kendi sahamızda başardık. Çorumspor 270 dakikada 1 mağlubiyet almıştır. Bu azımsanacak bir maç değildir. Çorumspor’un 150 gündür Çorum’da bileği bükülmemektedir. Bu futbol takımımızın başarısı gibi görünse de Çorumspor taraftarının ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.”

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?