Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Yangınzede Çukuröz’de İkinci Yangın Paniği

cukurozikinciyangin
19 Aralık 2014

cukurozikinciyangin

Yangınzede Çukuröz’de İkinci Yangın Paniği
Benzini Su Zannedince…

Bayat’ın Çukuröz köyü ikinci kez yangı tehlikesi atlattı. Çukuröz köyünde geçtiğimiz Kasım ayında bir evden çıkan yangının diğer evlere de sıçraması sonucu 29 ev kül olmuştu.  Yaraların henüz yeni sarıldığı köy, ikinci facianın eşiğinden döndü.

Çukuröz Köyün’de yaşayan ve ilk yangında evi hasar gören 70 yaşındaki, benzini su zannedince büyük bir faciaya neden oluyordu.

Alınan bilgilere göre, Satı Can isimli yaşlı kadın, akşam yemek pişirmek için evdeki sobanın üzerine tencere koydu. Satı Can daha sonra sobanın yanındaki benzin dolu bidonu su zannederek tencereye döktü.  Bir süre sonra tencere alev aldı. Alevlerin sobanın yanındaki bazı eşyalara sıçraması üzerine küçük çaplı yangın yaşandı.  Yangın komşuların da yardımıyla büyümeden söndürüldü. Evde küçük çaplı hasar meydana gelirken, köyde ikinci yangın faciasından kurtuldu.

Öte yandan Çukuröz köyünde meydana gelen yangının ardından köye kurulan konteynır evler kura ile yangınzedelere teslim edildi. Elektrik, su ve ısınma gibi eksikleri tamamlanan konteynırlarda şimdilik kalan yok. Köylüler kışı köydeki diğer evlerde geçirdikten sonra konteynırlara yerleşmeyi planlıyor.

Yanan evlerle ilgili hasar tespit çalışmasının da detaylı bir şekilde tamamlandığı ve zarar gören köylülere maddi destek sağlanacağı bildirildi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?