Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Yangında Ölen Minik Muhammet Toprağa Verildi

yangindaolenmuhammettoprakaverildi
08 Ocak 2019

Uğurludağ’da evlerinde çıkan yangında hayatını kaybeden 3,5 yaşındaki Muhammet Ali Bıdak toprağa verildi. Yangında yaralanan baba Dursun Bırak ve annesi Nurhan Bıdak’ın ise hastanedeki tedavisi ise sürüyor. Öte yandan yangında evleri kül olan aileye Uğurludağ Kaymakamlığı ve Uğurludağ Belediyesi yardım eli uzatacak.

Uğurludağ’da Dursun Bıdak’a ait tek katlı evde çıkan yanında 3,5 yaşındaki Muhammet Ali Bıdak hayatını kaybederken, babası Dursun Bıdak, annesi Nurhan Bıdak ve babaannesi Döne Bıdak yaralanmıştı.

Anne ve babasının tüm çabalarına rağmen kurtarılamayan Muhammet Ali’nin cansız bedenine, itfaiye ekiplerinin yangını söndürmesinin ardından ulaşıldı. Yangında hayatını kaybeden Muhammet Ali Bıdak Uğurludağ ilçesinde toprağa verilirken, Dursun Bıdak, Nurhan Bıdak ile Döne Bıdak’ın Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne tedavilerinin devam ettiği öğrenildi.

YANGINZEDE AİLENİN YARALARI SARILACAK

Evlatlarını kaybetmenin acısını yaşayan Bıdak ailesi yangın sonrası evlerini de kaybetti.  Yangının sonrası ev enkaza dönerken, tüm eşyalarda kül oldu.

Uğurludağ Kaymakamlığı ve Uğurludağ Belediyesi, yangınzede ailenin yaralarını sarmak için çalışma başlattı.  Bıdak ailesinin hastanede tedavileri bitene kadar ev ve eşyası gibi ihtiyaçlarının devlet kurumlarınca karşılanacağı öğrenildi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?