Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Yangında Bilgisayarı Yanan Öğrenciye Yeni Bilgisayar

yenibilgisayar
05 Aralık 2014

yenibilgisayar

Çukuröz’e Destek Devam Ediyor

Yangınzede Öğrenciye Bilgisayar ve Para Yardımı

Bayat İlçe Kaymakamı İdris Akça, Çukuröz Köyü’nde çıkan yangında bilgisayarı ve tüm eşyalarını kaybeden Üniversite öğrencisi 21 yaşındaki Gülbahar Özgen’e bir bilgisayar hediye ederken, Tüm Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedik Derneği ise,1.300 TL nakdi yardımda bulundu.

Çukuröz Köyü’nde 15 Kasım akşamı çıkan ve 28 evin tamamen yandığı, 1 evin de hasar gördüğü yangında mağdur olan vatandaşlar normal yaşamlarına dönüyor. Devlet ve sivil toplum örgütleri tarafından yapılan yardımların ardından yaraları büyük ölçüde sarılırken, köy halkı için yardımlar devam ediyor.

Yangında evleri yanan ve bilgisayarı ile kitaplarını da alevlerin arasında kalan Üniversite öğrencisi 21 yaşındaki Gülbahar Özgen, yangının olduğu gün Çukuröz Köyüne tatil için geldiğini ve aynı gün Ankara’ya hareket ettiğini belirterek yangını haber alır almaz tekrar köye dönüş yaptığında o üzücü manzarayla karşılaştığını söyledi.

Bayat İlçe Kaymakamı İdris Akça, Çukuröz Köyü’nde çıkan yangında bilgisayarı ve tüm eşyalarını kaybeden Üniversite öğrencisi 21 yaşındaki Gülbahar Özgen’in yangında bilgisayarının ve kitaplarının yandığı öğrenir öğrenmez harekete geçti. Akça,  mağdur öğrenciye yeni bilgisayar aldıklarını söyledi.

Kaymakam Akçayı makamında ziyaret eden üniversite öğrencisi Özgen kendisine hediye edilen bilgisayardan dolayı kaymakam Akça’ya teşekkür etti.

Kısa adın TAPDER olan Tüm Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedik Derneği ise Gülbahar Özgen’in evine giderek 1300 TL nakdi yardım ve mutfak malzemeleri yardımında bulundu.

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?