Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Valiye Tıp Bayramı Ziyareti

Valiye Tıp Bayramı Ziyareti
14 Mart 2013

Her yıl 14 Mart’ta kutlanmakta olan Tıp Bayramı kapsamında, Çorum İl Sağlık Müdürü Dr. İsmail Yücel, Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Tuncer Kılıç, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Turgay Happani, Çorum Tabib Odası  Başkanı Dr. Ali Yılmaz ve hekimlerden oluşan heyet Vali Sabri Başköy’ü makamında ziyaret etti.

İl Sağlık Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Halk Sağlığı Müdürlüğünün birlikte organize ettikleri etkinlikler hakkında bilgiler veren İl Sağlık Müdürü Dr. İsmail Yücel, 14 Mart Tıp Bayramı’nın günümüzde  sağlık çalışanlarının sorunlarının tartışıldığı, bunlara çözüm önerilerinin arandığı, mesleğinde üstün başarı gösteren personelin ödüllendirildiği sağlık çalışanları günü olarak kutlandığını ifade ederek, Vali Başköy’ü 14 Mart Tıp Bayramı kapsamında yapılacak olan etkinliklere davet etti.

Her şeyin başı sağlıktır düşüncesiyle,  devletimiz ve vatandaşlarımız açısından sağlığın her şeyin önünde olduğuna dikkat çeken Vali Sabri Başköy, “Son yıllarda gerek devletimizin yapmış olduğu sağlık reformları, gerekse doktorlarımızın yapmış olduğu başarılı ameliyatlar ile engelli ve yaşlı vatandaşlarımıza evde uygulanan bakım hizmetleri ülkemizi sağlık sektöründe dünyada söz sahibi yapmaya başlamıştır.

Sağlık sektöründeki bu güzel gelişmelerin yanında, sağlık çalışanlarına karşı yapılan ve bizleri üzen şiddet olaylarını ayrıca kınıyoruz. Hepimizin temennisi bu tür olumsuzlukların yaşanmamasıdır.

Sizlerin nezdinde, daha sağlıklı bir toplum için vatandaşlarımıza fedakarca hizmet eden, tüm doktorlar ve sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutluyor, aileleri ile birlikte sağlıklı bir hayat diliyorum.’’ dedi.

Çorum İl Sağlık Müdürü Dr. İsmail Yücel, Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Tuncer Kılıç ve Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Turgay Happani, Vali Başköy’e ziyaretin anısına sağlık alanında derlemelerden oluşan 3 kitap hediye etti.

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?