Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Vali Mustafa Çiftçi Göreve Başladı

valimustafaciftcigorevebasladi
06 Kasım 2018

Çorum’un yeni valisi Mustafa Çiftçi göreve başladı. Akşam saatlerinde Çorum’a gelen Mustafa Çiftçi için Valilik binası önünde karşılama töreni düzenlendi.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Valiler Kararnamesi ile Çorum Valisi Necmeddin Kılıç görevden alınarak Mülkiye Başmüfettişliği’ne atanırken, Çorum Valiliği görevine ise Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Başmüşaviri Mustafa Çiftçi atanmıştı.

Vali Necmeddin Kılıç’ın Çorum’dan ayrılmasından sonra yeni Vali Mustafa Çiftçi Çorum’a gelerek görevine başladı. Çiftçi, Valilik binası önünde Belediye Başkanı Zeki Gül, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Reha Metin Alkan, İl Jandarma Komutanı Albay Abdurrahman Başbuğ, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ, Vali Yardımcıları, ilçe kaymakamları ve daire müdürlerinin katıldığı törenle karşılandı.

Vali Çiftçi karşılama törenin ardından Valilik makamına geçti. Vali Çiftçi burada ilk olarak göreve başlama yazısını imzalayarak “İnşallah Çorum için ve benim için hayırlara vesile olur” dedi.

Vali Mustafa Çiftçi makamında yaptığı açıklamada Çorum halkına ilk mesajlarını verdi. Çorum’a vali olarak atanmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getiren Vali Çiftçi “Çorum’da göreve başlamak son derece bahtiyarım. Böyle bir göreve atandığım için Allah’a şükrediyorum. Allah mahcup etmesin ve hayırlı görevlere vesile kılsın” dedi.

22 yıldır kamuda hizmet verdiğini ifade eden Çiftçi bundan sonraki Çorum’a hizmet edeceğini belirtti. Makamlar ve mevkiler gelip geçidir. Bu görevlerden ayrıldığımız zaman da Çorum halkının hayır duasını almak istiyorum. Millete hizmet borcumuzu yerine getirdiğimiz zaman aldığımız maaşı hak ederiz. Felsefemiz ve ilkemiz bu şekilde olacak. Temennim Çorum’a ve Çorumluya en güzel şekilde hizmet etmektir. Zor ve sorumluluk gerektiren bir görev üstlendik. Allah yardımcımız olsun” şeklinde konuştu.

MUSTAFA ÇİFTÇİ KİMDİR?

1970 yılında Konya’nın Çumra İlçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Çumra’da, Lise öğrenimini Konya’da bitirdi. 1995 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 1996 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 85. Dönem Konya Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. 1998 yılında 8 ay süreyle İngiltere’ye gitti. 1999 yılında Milli Güvenlik Akademisinden mezun oldu.

1998 yılında 8 ay süreyle İngiltere’ye gitti. 1999 yılında Milli Güvenlik Akademisinden mezun oldu. Aksaray-Gülağaç, Erzurum-Tekman, Nevşehir-Derinkuyu, Bitlis-Adilcevaz ve Kırşehir Kaman İlçelerinde Kaymakamlık yaptı. 2007 Yılında Selçuk Üniversitesi SBE Kamu Yönetimi ABD Kamu Yönetimi Bölümünde Yüksek Lisans çalışmasını tamamladı. Çiftçi, 2011 yılında da Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi.

2012 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi SBE Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalında başka bir yüksek lisans çalışmasını tamamlayan Mustafa ÇİFTÇİ, aynı zamanda A.Ü. Adalet Bölümü 2. Sınıfta öğrenimini sürdürüyor. “İnsan öğrenmeyi bıraktığı gün yaşlanır”, felsefesini benimseyen Mustafa Çiftçi, İngilizce ve Arapça biliyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından 30.11.2012 tarihinden geçerli olmak üzere 1.Sınıf Mülki İdare Amirliğine yükseltilen Çiftçi, evli ve üç çocuk babasıdır.

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?