Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Uğurludağ Şehini Bekliyor

Uğurludağ Şehini Bekliyor
14 Eylül 2012

Çorum’un Uğurludağ ilçesine bağlı Üçdam Köyü, Afyonkarahisar’da askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit olan Er Bayram Uluer’in DNA testinin tamamlanarak, cenazesinin köye gönderilmesini bekliyor.
Ankara’da yaşayan şehit babası Arif Uluer’in oğlunun cenazesini almak için Ankara’da beklediği öğrenilirken, şehit için memleketi Çorum’un Uğurludağ ilçesine bağlı Üçdam Köyü’nde mezar hazırlandı.
Patlamanın ardından şehitler için köyün her tarafını bayraklarla donatan köylüler, köy girişinde bulunan şehit Uluer’in mezarının baş tarafı ile evlerin önüne Türk bayrakları astı.
Köy muhtarı Arap Karabal’ın girişimleri ile mezarlığın yan tarafında bulunan araziye ayrıca şehit Bayram Uluer adına bir çeşme yapılıyor.
Şehidin ailesiyle telefonda görüştüğünü dile getiren Karabal, şehit ailesinin cenazenin köyde toprağa verileceğini dile getirdikten sonra köye mezar hazırladıklarını belirtti.
Şehit Bayram Uluer için ayrıca bir tane de çeşme yaptırdıklarını dile getiren Karabal, “Allah nasip ederse buraya çeşmenin yanı sıra havuz yaptıracağız. Şehidimizin adını da çeşmemize yazdıracağız” dedi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?