Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Türkiye’ye Örnek Proje

Türkiye’ye Örnek Proje
12 Nisan 2019

Türkiye’ye Örnek Proje

Çorum’da Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından başlatılan “Yeşeren Umutlar” projesiyle denetimli serbestlik yükümlüleri sera ve tarım arazisinde istihdam ediliyor. Elde edilen sebzeler, öğrenci yurtları, Kur’an kursları, gıda bankası, Türk Kızılayı ve aşevine veriliyor.

Çorum Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulunca, madde kullanımı sebebiyle denetimli serbestlik yükümlülüğü altında bulunan kişiler, suça sürüklenen çocuklar ve cezalarının bir bölümünü denetimli serbestlik kapsamında çeken hükümlülerin meslek edinmelerinin yanı sıra iş gücünün değerlendirilmesi, sosyal amaçlara katkı sağlanması amacıyla “Yeşeren Umutlar” projesi hazırlandı.

Proje kapsamında İl Özel İdaresi, Belediye ve Koruma Kurulu üyelerince sağlanan finansmanla Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yanındaki arazide 5 dönümlük sera ve tarım arazisi oluşturuldu.

Geçen yıl yaklaşık 12 ton sebze elde edilen proje kapsamında 2019’un ilk fide dikimi, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Fatih Ağca’nın da katıldığı törenle gerçekleştirildi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?