Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Türkiye Yüzme Şampiyonası Başladı

turkiyeyuzmesampiyonasibasladi
15 Mayıs 2017

Türkiye Yüzme Şampiyonası Başladı
42 İlden 273 Sporcu Madalya Mücadelesi Veriyor

Sevgi evleri çocukları yüzme şampiyonası için Çorum’da buluştu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 7.Türkiye Yüzme Şampiyonası açılış seremonisi ile başladı.

14-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında Çorum Olimpik Yüzme havuzunda yapılacak olan şampiyonada, 42 ilden 101’i bayan, 172’si erkek sporcu olmak üzere toplam 273 sporcu madalya mücadelesi verecek.

Şampiyonanın açılış seremonisi ve madalya törenine Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy,  Vali Necmeddin Kılıç, Ak Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Belediye Başkan Vekili Zeki Gül, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yahya Çoban, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer ve sporcular katıldı.

Sporcuların tören geçişi ile başlayan program Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti. Törenin açılış konuşmasını Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Yahya Çoban yaptı. Çoban, Türkiye Şampiyonasına ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Ak Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt ta konuşmasında sporculara başarı diledi.

Törende son konuşmayı Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy yaptı. Baklanlığın çalışmalarından söz eden Ersoy, gençlerimizin daha iyi yetişmesi için her türlü fedakarlığı göstermeye devam edeceklerini söyledi.

Konuşmaların ardından, müsabakaların ilk gününde dereceye giren sporculara madalyaları verildi.

Müsabakaların ilk gününde Çorum’u temsil eden iki sporcu madalya aldı. 13-14 Yaş Erkekler 50 Metre Serbest Stilde yarışan Batuhan Demiröz Türkiye Şampiyonu olurken, 17-18 Yaş Erkekler 50 Metre Serbest Stilde ise Rıza Sabuncu üçüncülük madalya aldı.

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?