Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

“Türk Yerel Medyası AB Yolunda”

“Türk Yerel Medyası AB Yolunda”
2 Mart 2013

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın himayesinde Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülen ve İngiltere Büyükelçiliği tarafından desteklenen “Türk Yerel Medyası AB Yolunda” projesinin dördüncü bölgesel bilgilendirme semineri 6-7 Mart’ta Karabük’te yapılacak.

Karabük Valisi İzzettin Küçük, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 6–7 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek seminerin hazırlıklarının tamamlandığını, seminere Karabük, Amasya, Bartın, Bolu, Çankırı, Çorum, Düzce, Kastamonu, Samsun, Sinop, Tokat ve Zonguldak’taki gazete, televizyon, dergi, haber ajansı, radyo ve internet alanında çalışan yerel medya mensuplarını davet ettiklerini söyledi.

Seminerin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan Safranbolu ilçesinde yapılacağını ifade eden Küçük, şunları anlattı: “Yerel basının, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne katılım sürecini daha yakından takip edebilmesi ve sürece dahil olması amacıyla düzenlenecek seminerde 12 ilin basınını ağırlayacağız. Seminerin faydalı olacağını düşünüyoruz. Yerel medya mensupları için özel olarak hazırlanan Avrupa Birliği rehberleri katılımcılara dağıtılacak. Ayrıca katılımcılara, çalışmalarında Avrupa Birliği sürecini takip etmelerini kolaylaştıracak bilgi ve belgeler de verilecek. Bu seminer işimizin tanıtımı açısından da faydalı olacak.”

Küçük, seminere bütün basın mensuplarını davet etti.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?