Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

TOKİ, Dodurga’da İlk Kazmayı Vurdu

toki-dodurgada-ilk-kazmayi-vurdu
13 Şubat 2016

TOKİ, Dodurga’da İlk Kazmayı Vurdu

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Çorum’un Dodurga ilçesinde uzun süredir gündemde olan ve dar gelirliler için yapılacak TOKİ konutlarına ilk kazma vuruldu.

Çorum milletvekillerinin girişimleri ile ihalesi yapılan TOKİ Toplu Konutlarının yer teslimi yapıldıktan sonra ihaleyi kazanan firma tarafından çalışmalara başlanıldı.

Dodurga İlçesinde yapılacak olan TOKİ Konutları 3 Blok 2+1, 2 Blok 3+1 olmak üzere 5 Blok üzerine; 58 adet 2+1 alt gelir grubu kapsamında, 40 âdeti de 3+1 olmak üzere toplam 98 konut ve 1 büfeden oluşacak. Dodurga Belediye Başkanı Mustafa Aydın, TOKİ konutlarının inşaatında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Mustafa Aydın, burada yaptığı açıklamada, projeye destek ve katkılarından dolayı Çorum Milletvekilleri Salim Uslu’ya, Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt’a, Ahmet Sami Ceylan’a ve hemşerimiz TOKİ Finansman Daire Başkanı Ayhan Karaca’ya teşekkür etti.

Bir yıl içerisinde teslim edilecek konutların temel kazı çalışmalarına bismillah diyerek başladıklarını söyleyen Aydın, “İlçemizde düşük gelirli evi olmayan vatandaşlarımızı ev sahibi yapmak için çıktığımız yolda başarıya ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?