Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Tartıştığı Eşini Altı Yerinden Bıçakladı

Eşini Öldürdü
16 Aralık 2013

YILBAŞI BİLETİ İÇİN EŞİNİ ÖLDÜRDÜ
İki çocuk annesi kadın hayatını kaybetti

Çorum’da eşi tarafından bıçaklanarak ağır şekilde yaralanan 2 çocuk annesi kadın hayatını kaybetti.

Eşini öldüren 45 yaşındaki İrfan Yalçın ifadesinde “Ortak milli piyango bileti almıştık, ben karıma bilet ortaksa üzerine isimlerimizi yazalım dedim. O da buna karşı çıktı kavga ettik sonrada bıçakladım” dedi.

Olay Kale Mahallesi’nde meydana geldi. İrfan Yalçın ile eşi 42 yaşındaki Melek Yalçın’la iddialara göre ortaklaşa aldıkları yarım milli piyango bileti üzerine isim yazma yüzünden tartıştı. Bu duruma karşı çıkan ve şizofren hastası olduğu ileri sürülen İrfan Yalçın, ekmek bıçağı ile eşini 13 yerinden bıçaklayıp ağır şekilde yaralayıp evden ayrıldı.

Bağrışma seslerini duyan komşuları, Melek Yalçın’ın evine gitti. Yalçın’ı kanlar içinde gören komşuları hem polisi hem de 112 acil servisini arayıp yardım istedi. Sağlık görevlileri yaralı kadına ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı. Daha sonra Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Melek Yalçın, 3 saat süren ameliyatın ardından yoğun bakım ünitesine alındı. Ancak, talihsiz kadın hayatını kaybetti.

Eşini bıçakladıktan sonra bıçakla polis merkezine giderek teslim olan İrfan Yalçın, “Eşimle her konuda tartışıp kavga ederiz. Ortak aldığımız milli piyango biletini saklamış vermek istemedi. Üzerine isimlerimizi yazmayı teklif ettim. Onu da kabul etmedi. Yine tartışmaya başladık ve kavga çıktı. Bir süre boğuştuk. Sonra elime geçirdiğim bıçakla onu bıçakladım” dedi.

İrfan Yalçın, karakoldaki işlemlerinin ardından polis eşliğinde Çorum Adliyesine getirildi. Burada çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kocası tarafından öldürülen Melek Yalçın’ın cansız bedeni ise otopsi yapılmak üzere Ankara Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?