ÇRT » Gündemtitle_li=Tüm Haberler » Tarım Sigortası ve Havuz Sistemi 13 Şub 2013 - 23:23

Tarım Sigortası ve Havuz Sistemi

Çiftçiler tarım sigortası konusunda bilgilendirildi. Çorum Tarım İl Müdürlüğü TARSİM yani “Devlet Destekli Tarım Sigortaları ve Havuz Sistemi” konusunda eğitim semineri düzenledi.

Turgut Özal İş Merkezi Konferans Salonunda gerçekleşen eğitim seminerinde 2013 yılı Tarım Sigortaları uygulamaları hakkında, kanunun içeriği ve uygulama esasları anlatıldı.

Programa Tarım Kredi Kooperatifleri Ankara Bölge Müdürü Ahmet Boyraz, Tarım İl Müdürü Erkan Elfaz Ermiş ve çiftçiler katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Erkan Elfaz Ermiş, çiftçilerin afetlere karşı hazırlıklı olması gerektiğini belirtti.

Tarım Kredi Kooperatifleri Ankara Bölge Müdürü Ahmet Boyraz’da konuşmasında Avrupa Ülkeleri ile kıyaslandığında Türkiye’de tarım sigortalığının henüz yaygın olamadığını söyledi.

Açılış konuşmalarının ardından TARSİM Ankara Bölge Müdür İsmail Elmas, “Devlet Destekli Tarım Sigortaları” konulu sunum yaptı. “Tarım sigortasının amacı doğal afetlerden dolayı zarar gören çiftçinin desteklenmesidir” dedi.

Devlet destekli tarım sigortaları ve havuz sisteminin yeni kurulduğunu açıklayan Elmas, bu sistem ile bugüne kadar devlet tarafından karşılanan afet zararlarının bundan sonra tarım sigortasınca karşılanacağını anlattı.Haberi Paylaşın:

YORUM YAZIN


BENZER HABERLER

ÇRT Türksatta!
ÇRT'yi tıkla izle
Eleman Arıyoruz!
Özden Gazetesi Yayınları
ÇRT Facebook'ta!
ÇRT Twitter'da!
2014'te Çorum'un önemli olayları
Çorum Tanıtım Filmi
Çorum Tanıtım Filmi
Çorum Tanıtım Filmi
Foto Galeri
ÇRT Ziyaretçi Defteri