Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Suya İndirim Açıklaması

suyaindirimaciklamasi
9 Aralık 2017

Suya İndirim Açıklaması
0-10 Ton Arası Kullanımda Tarife 1.99 Olacak

Çorum Belediye Meclisi, Aralık dönemi toplantısı gerçekleştirdi. Belediye Meclisi su ücretlerine indirim kararı aldı. Su ücreti yaklaşık yüzde 15 indirimle 1 lira 99 kuruşa çekildi. Ancak bu indirim 0 ila 10 ton arası su kullanımlarında uygulanacak. Daha önceki tarife ise 0 ila 15 tonu kapsıyordu. Yani suyu tasarruflu kullanacak indirimli tarifelerden yararlanmış olacak.

Tarife Komisyonu kararları ile ilgili CHP Meclis Üyesi Özgür Kılıç söz aldı. Yapılan fiyat artışlarından bazılarına dikkat çeken Özgür Kılıç, 10 tona kadar su ücretlerinde indirim görüldüğünü, diğer kalemlerde ise zam yapıldığını görüldüğünü vurguladı.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ise su tarifesini bölgenin en ucuz tarifesi olan 1.99 TL’ye çektiklerini açıkladı.

Külcü “Bizim su faturaları ile ilgili bir yıldır hak etmediğimiz bir eleştiri, anlayış ortaya çıktı. 9. Kez tarife çalışması yapıyoruz, bu sürede etrafımızdaki illerin fiyatları aldık, ne daha yüksek, ne de düşük yaptık. Bölgenin en ucuz 3. Su tarifesini uyguladığımız halde, sanki en yüksek tarifeyi uyguluyoruz olgusu ortaya çıktı” dedi.

Külcü gündem maddelerini Konuyu Ak Parti İl Mehmet Karadağ ile de istişare ettiklerini belirten Külcü, “Biz il başkanımızla her konuda istişare yaparız. Çünkü, bizlerin belediye başkanı ve meclisi üyesi olmanın dışında partilerimizin rozetlerini taşıyoruz. Bu gündem maddesi ile ilgili de il başkanımızla konuştuk” dedi.

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?