Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Spor Tesislerinin Yıkım Kararına Tepkiler Sürüyor

yikimatepkiler
10 Ağustos 2015

SPOR TESİSLERİNİN YIKIM KARARINA TEPKİLER
MHP “Üç-beş kişinin mutluluğu değil şehrin genel refahı sağlanmalı”

Çorum şehir stadı ve spor tesislerini ortadan kaldırarak konut alanına çeviren imar düzenlemesine siyasi partilerin tepkisi sürüyor.

CHP ve Büyük Birlik Partisi’nden sonra bir açıklama MHP’den geldi. MHP İl Başkanı Bekir Çetin “Üç-beş kişinin mutluluğu değil şehrin genel refahı sağlanmalıdır” dedi.

MHP’den yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi. “Geçtiğimiz haftada Çorum Belediye Meclisinde alınan bir karar ile şehir stadımızın ve içerisinde spor komplekslerinin yer aldığı alanın konut alanı olarak belirlendiği bütün Çorum kamuoyu tarafından öğrenilmiş ve belediye meclisinin almış olduğu bu karara kamuoyumuz hiçbir anlam verememiştir. Belediyelerin asli amacı vatandaşlarına, hemşerilerine hizmet götürmek ve projeler ile şehrin yaşam kalitesini artırmaktır. Üç-beş kişinin mutluluğunu değil şehrin genel refahını sağlamak olmalıdır”

 

Çorum’un spor merkezi olan stadyum ve civarındaki spor sahalarında binlerce kişinin spor yaptığını hatırlatan MHP İl Başkanı Çetin, “Belediye Meclisinin almış olduğu karar uygulandığında da binlerce sporcumuz mağdur olacağı gibi yerine yapılacak konutlardan da sadece birkaç kişi menfaat elde edecektir. Şehrimizin konut alanı olarak kullanılabilecek pek çok bölgesi olduğu halde şehrimizin boğazını tıkarcasına bu bölgenin konut alanı olarak kullanılacak olmasına anlam vermek çok güçtür.  Söz konusu yapının yıkılması gerekse dahi bu alan birkaç kişinin değil bütün Çorumluların istifade edebileceği bir kültür, spor alanı olarak bırakılmalıdır” dedi.

Çetin Çorum’un her geçen gün artan trafik probleminin de katlanacağını ve zaten sıkıntılı olan altyapı sisteminin felç edeceğini savunarak,  “Şehrimizin adeta boğazını tıkayacak ve kamuoyunda hiçbir şekilde kabul görmeyen bu imar değişikliği kararından bir an önce dönülmesi gerektiğine inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?