Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Şekerde Nakliyeci Sorunu Çözüldü

sekerdenakliyecisorunucozuldu
06 Kasım 2018

Çorum Şeker Fabrikası’nda nakliyecilerin yaşadığı sorun çözüme kavuşturulurken, pancar alımı tekrar başladı.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ, Şeker Fabrikası’nda yaşanan problemi çözmek için girişimlerde bulunduklarını bildirdi.

İlk olarak Vali Vekili, Şeker Fabrikası Sahipleri Hasan ve Cengiz Safi, Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Tahsin Şahin ve nakliyecilerden bir temsilcinin katılımıyla ile toplantı yaptıklarını, ardından Şeker Fabrikası’nda 2 saat süren ikinci bir görüşme yaptıklarını belirten Karadağ, “Nakliyecilerimiz alacaklı oldukları ücretlerini aldılar ve gelecekle ilgili endişelerini giderdiler” dedi.

Pancar alımının yeniden başladığını belirten Karadağ, “Fabrika sahipleri ve yöneticileri ile Çorum çiftçisinin şeker pancarı üretmesi ve üretimin teşvik edilmesi yönünde önlemleri görüştük. Şeker Fabrikası’nın üretiminin sadece yarısını Çorum çiftçisi karşılıyor. Şeker üretiminin tamamının karşılanması yönünde tedbir alınmasını istedik. Fabrika sahipleri de gelecek sezondan itibaren fabrikada bir takım iyileştirmeler yaparak kapasiteyi büyüteceklerini, ilâve istihdam ve üretimi artıracak revizyon yapacaklarını ifade ettiler” dedi.

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?