Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Şehitlerimizle Övünüyoruz

sehitlerimizle-ovunuyoruz
17 Mart 2016

Şehitlerimizle Övünüyoruz

Çorum’da şehit ailelerine devlet övünç madalyası beratı düzenlenen törenle verildi.

Devlet Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen törende duygusal anlar yaşandı.

Tören boyanca şehit yakınları ve törene katılanlar gözyaşlarına hakim olamadı.

Tören konuşan Vali Ahmet Kara, bu milletin bu toprakları korumak için canlarını feda ettiklerini vurguladı.  Kara “Hür ve bağımsız yaşıyorsak onların verdiği cana ve kana borçluyuz” dedi.

Daha sonra şehitler ve gazilerin öz geçmişlerinin okunarak madalya ve beratların verilmesi töreni yapıldı. Şehit Jandarma Ast Emrah Ünalan’ın kızı Eda Ünalan, Şehit Emniyet Görevlisi Talip Torun’un babası Mustafa Torun ve Gazi Polis Memuru İsmail Bolat’a Devlet Övünç Madalyasını Vali Ahmet Kara takdim etti.

 

Yorumlar

« | »

Habere 1 Yorum Yapılmış

  • İmalât HATASI

    ÇORUM’ DA ŞEHİT AİLELERİNE 18 MART GÜNÜ NEDEN İZİN YOK?
    4768 sayılı kanunla 18 Mart Şehitler Günü ve 19 Eylül Gaziler Günü ilan edilmiştir. Mezkur günlerde yapılacak tören ve kutlamalara rahatlıkla katılmalarını sağlamak amacıyla; kamu kurum ve kuruluşlarında görevli bulunan şehit dul ve yetimleri ile anne, baba ve kardeşlerinin 18 Mart Şehitler Günü’nde, malul gaziler ile eşlerinin ise 19 Eylül Gaziler Günü’nde idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür.” Denilmektedir
    Türkiye’nin tamamında bu izin varken iki yıldır sayın valimizin izni yok diye bazı kurumlar izin vermediği görülmektedir.

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?