Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Şehit Ailesin Kargo Uçağıyla mı Getirildi?

sehit-ailesin-kargo-ucagiyla-mi-getirildi
15 Aralık 2015

Şehit Ailesin Kargo Uçağıyla mı Getirildi?

AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Şehit Polis Memuru Mesut Demirkan’ ın cenazesinin Çorum’a getirilirken, şehit ailesinin de aynı kargo uçağında geldiği yönündeki iddialara açıklık getirdi. Kurt, başbakanlık özel uçağının şehit ailesine tahsis edildiğini belirtti.

Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde PKK’lı teröristlerce şehit edilen polis Memuru 38 yaşındaki Mesut Demirkan, memleketi Çorum’un Boğabağı Köyü’nde geçtiğimiz hafta son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Ailesinin, şehit cenazesini Mardin’den Çorum’a getiren Kargo uçağı ile birlikte getirildikleri yönünde çıkan söylentilere açıklık getirmek için AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, açıklamalarda bulundu.

Çorum kamuoyunda çıkan şehidin ailesinin cenazeyi getiren kargo uçağı ile birlikte cenaze törenine getirilmelerine dönük iddialarının doğruyu yansıtmadığını söyleyen Ceritoğlu, “Şehit haberini alır almaz şehidin Gölbaşı TOKİ Park konutlarında bulunan evlerine taziyede bulunmak üzere gittik. Şehidimizin ailesinin cenazeyi getirmek üzere Mardin’e gitmeleri için ayrıca ailesinin ve çocuklarının cenazeyi getirecek kargo uçağı ile birlikte gelmelerinin psikolojik olarak iyi olmayacağını düşünerek özel uçak verilmesi için Başbakanlık özel kalemini aradım ve Başbakanımızla görüştük” dedi.

Ceritoğlu, başbakanın talimatı ile başbakanlık uçağının gece saat 22:30’da şehit ailesini alarak, Ankara’dan Mardin’e götürdüğünü ve cenazeyi getirirken de aileyi alarak Merzifon havaalanına getirdiğini belirterek konuya açıklık getirdi.

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?