Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Sağlıklı Okullara Belge

saglikliokullarabelge
05 Aralık 2017

Sağlıklı Okullara Belge
‘Beyaz Bayrak’ ve ‘Beslenme Dostu Okul’ Belgeleri Verildi

Çorum’da, ‘Beyaz Bayrak’ ve ‘Beslenme Dostu Okul’ unvanı kazanan eğitim kurumlarına belgeleri düzenlenen törenle verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığının ortak yürüttüğü ‘Beslenme Dostu Okul’ ve ‘Beyaz Bayrak’ projesi kapsamında Çorum İl Genelinde 61 Okul beyaz bayrak, 25 okula da beslenme dostu okul belgesi almaya hak kazandı. Okul yöneticilerine belgeleri düzenlenen törenle verildi.

Atatürk Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen törene Vali Yardımcısı Turan Soğukoluk, Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, İl Sağlık Müdürü Ömer Sobacı ve okul müdürleri katıldı.

Programda ilk olarak beyaz bayrak ve beslenme dostu okul projeleri hakkında bilgi verildi.

İl Sağlık Müdürlüğü Obezite Birimi Sorumlusu Fatma Yağlı açıklamasında öğrencilere ‘Kantinden alışveriş yapmayın’ uyarısında bulundu.

Kantinlerde katkı maddesi bulunan ürünlerin satıldığına dikkat çeken Yağlı, çocukların okullarda ev yapımı yiyeceklerle beslenmesinin daha sağlıklı olduğunu ifade etti.

İl Sağlık Müdürü Ömer Sobacı ve Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’te, Çorum’da beyaz bayrak ve beslenme dostu okul belgesi almaya hak kazanan okul sayının arttığına dikkat çekti.

Törende son konuşmayı Vali Yardımcısı Turan Soğukoluk yaptı. “Bizler geleceğimize sahip çıkıyoruz” diyen Soğukoluk, sağlıklı bireyler yetiştirmek için çalışma yaptıklarını ifade etti.

Konuşmalarında ardından 61 okula ‘Beyaz Bayrak’, 25 okula da ‘Beslenme Dostu Okul’ belgeleri verildi.

 

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?