Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Proje Tamamlandı, 130 Üniteye Çıktı

projetamamlandi130uniteyecikti
10 Aralık 2018

AK Parti Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Sağlık Bakanlığı’nca Çorum’a kazandırılacak olan Diş Hastanesi projesinin tamamlandığını, 80 olan ünite miktarının ise 130’a yükseltildiğini açıkladı.

AK Parti Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Diş Hastanesi’nin son durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz Cumartesi günü gazetemizi ziyaretinde muhabirimizin sorularını yanıtlayan Ceylan, Diş Hastanesi’nin son durumunu anlattı. Ceylan, “Diş Hekimliği Fakültesi’nin açılması için YÖK’ten onay çıktı. Buraya da afilliyasyonla birlikte Diş Hastanesi için çalışmamızı başlatmıştık. Dönemin bakanı Ahmet Demircan ile birlikte görüştük. Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi gibi aynı şekilde affiliyasyonla çalışacak bir Diş Hastanesi inşa edeceğiz. Artık Çorumlu hemşehrilerimiz diş teli taktırmak için Ankara’ya, Samsun’a gitmek zorunda kalmayacaklar. Hastanemizin cerrahi bölümü, ameliyathanesi, yataklı hasta bölümü olacaktır” dedi.

130 ÜNİTEYE ÇIKTI

Sağlık Bakanlığı tarafından Çorum’da yapılacak 80 ünitelik diş hastanesinin 130 üniteye çıkarıldığını AK Parti Milletvekili Ahmet Sami Ceylan,  Son gelişme olarak da Diş Hastanesi 130 üniteye çıktı. 130 doktorun aynı anda çalışabileceği bir proje şuanda tamamlandı” diye konuştu.

HER KATTA ÖĞRENCİLER İÇİN DERSLİK OLACAK

Diş Hastanesi’nin her katında Hitit Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri için derslik bulunacağını belirten Ceylan, “Diş Hekimliği Fakültesi için hastanede her katta öğrencilerin eğitim görebileceği derslikler olacak. Aynı zamanda Diş Hekimliği Fakültesi gibi olacak. Zaten öğrenciler 2. sınıftan itibaren öğrenimlerine hastanede devam ediyorlar. Diş Hekimliği Fakültemizi ve hastanemizi daha da büyüttük. 80 ünitelik olarak planlanan hastaneyi 130 üniteye çıkardık. Şuanda proje tamamlanmış durumda. Yakında da inşallah ihaleye çıkacağız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?