Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

“Poşetli Dede”nin Cenazesinde Neler Yaşandı?

posetlidedecenazesi
30 Eylül 2014

posetlidedecenazesi

“Poşetli Dede”nin Cenazesinde Neler Yaşandı?

“Poşetli Dede”nin Büyük Serveti ve İlginç Hikayesi

Konya’da hayatını kaybeden “poşetli dede” Çorum’da toprağa verildi.

Konya’da sokaklarda yaşayan, halk arasında ‘Garip’ ve ‘Poşetli dede’ olarak tanınan Çorumlu 75 yaşındaki Mehmet Keleş, önceki gün Konya’da, yolcu otobüsünün otobüsün geri manevra yaptığı sırada, otobüsün altında kalarak hayatını kaybetmişti.

Mehmet Keleş’in cenazesi Laçin ilçesine bağlı Çamlıpınar Köyü’nde defnedildi.

Sokaklarda kalan ve para toplayarak yaşadığın bilinen Mehmet Keleş’in ölümünün ardından büyük serveti ve ilginç hikayesi de gün yüzüne çıktı. 30 yıl önce Çamlıpınar Köyü’nde eşinin öldürülmesinin ardından köyüne küsen Mehmet Keleş’in Konya’ya gittiği ve 30 yıldır orada yaşadığı öğrenildi.

Perişan bir şekilde hayatını sürdürürken para toplayarak geçimini sağlıyor olarak bilinen poşetli dedenin aslında bankada yüklü miktarda parasının olduğu ölümüyle birlikte anlaşıldı. Mehmet Keleş’in banka hesabında 1,5 milyon Lirasının olduğu ortaya çıktı.

Poşteli dedenin şimdi mirasını ne olacağı tartışıyor. Mehmet Keleş’in mirasçıları cenazede bir araya geldi.

Keleş’in bir kız kardeşi ve ölen kardeşlerinden geriye kalan yeğenleri cenazede bir araya geldi. Poşetli dedeyi yılladır görmeyen yakınları da onun ölümüyle birlikte göz yaşlarına boğuldu. Cenazede toplanan kalabalık poşetli dede için ağladı.

Poşetli Dede’nin ölümü Konya’da üzüntüyle karşılandı. Sosyal medyada poşetli dedeyle ilgili video paylaşımları yapan Konyalılar onu atom mühendisi olarak tanıyorlardı. Amatör olarak çekilen ve paylaşılan videolar,  poşetli dedenin ne zekasını da ortaya koydu.

Manevra yapan otobüsün altında kalarak yaşamını yitiren 75 yaşındaki Mehmet Keleş’in, cenazesi dün gece Çorum’a getirildi.  Cenaze bir yakınan ait evde bekletildi. Saat 11’de evden alınan cenaze mezarlığa getirildi.

Mehmet Keleş’in akrabaları kazayla ilgili otobüs firmasına tepki gösterdi. Mehmet Keleş’in yeğeni Hüseyin Yar, “Gerekli yasal işlemleri başlatacağız” dedi.

Keleş’in yakınları malvarlığının noter aracılığı ile gün yüzüne çıkacağını ve mirasçılar arasında paylaştırılacağını belirterek, paranın bir kısmı de hayır yapacaklarını dile getirdiler.

Köy Muhtarı Hüseyin Al ise, Mehmet Keleş’in ismini köyde bir parka veya yola vereceklerini söyledi.

Mehmet Keleş’in cenazesi kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

« | »

Habere 1 Yorum Yapılmış

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?