Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Polis MOBESE’den Gözetledi, O Sürücülere Ceza Yağdı

osuruculerecezagaydi
21 Eylül 2018

Çorum Emniyet Müdürlüğü, trafik kuralı ihlali yapan sürücüleri MOBESE kameraları ile tespit ederek ceza yağdırdı. Özellikle polisin olmadığı yerde drift çeken ve hareket halindeki otomobilden inip cep telefonu ile görüntü kaydı yapanlar da kameralar sayesinde polise yakalandı.  Çorum Valiliği’nden yapılan açıklaya göre, 2017 yılında trafik cezası uygulanan sürücü sayısı 7 bin 842 iken, bu yıl güvenlik kameraları sayesinde bu rakam % 40 artış ile 11 bine ulaştı.

Kent Güvenliği Yönetim Sistemi ile emniyet kemeri, kırmızı ışık ihlali, cep telefonu kural ihlali, kask kullanımı ihlali, çift sıra park ihlali, yaya kaldırımı park ihlali, drift yapan araçlar ile trafiğe kapalı alanlara yönelik motosiklet denetimi yapıldığı bildirildi.

Açıklamada “Çorum’da il genelinde 59 nokta, 180 adet kamera ile gerek asayiş yönünden, gerekse trafik yönünden takip edilerek ekiplerimizin olay mahalline daha hızlı sevk ve idaresi yapılmaktadır.

2017 yılı içerisinde hakkında trafik idari para cezası karar tutanağı tanzim edilen sürücü sayısı 7842 iken, 2018 yılının aynı zaman periyodunda  % 40 artış ile 11.004 sürücü hakkında yasal işlem yapıldığı, bu artışın nedeni araştırıldığında ise, başta (KGYS) Kent Güvenlik Yönetim Sisteminin trafik güvenliği açısından İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince yoğun olarak kullanıldığı, özellikle son zamanlarda sosyal medyada yer alan  araç seyir halinde iken araçtan inip cep telefonu ile çekim yapan sürücüler, drift yapanaraçlar,emniyet kemeri kullanmayan sürücüler ile seyir halinde cep telefonu kullanımı kural ihlali yapan sürücüler tespit edilerek haklarında gerekli yasal işlem yapıldığı anlaşılmıştır” denildi.

Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin koruması amacıyla il genelinde trafik denetimlerinin  yoğunlaştırılarak devam edeceği bildirildi.

 

 

 

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?