Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Özcan “Devre Arasında Ciddi Transferler Yapacağız”

ozcandevrearasitransfer
20 Kasım 2018

Kocaelispor karşısında üzücü bir galibiyet alan Çorum Belediyespor, yaralarını sarmaya çalışıyor. Bu kapsamda Çorum Belediyespor Kulüp Başkanı Fatih Özcan devre arasına kadar en yüksek puanı toplayarak bu kötü süreci aşmayı hedeflediklerini söyledi.

Şampiyonluk şanslarını zora soktuklarını, ancak hala ümitli olduklarını ifade eden Özcan, Devre arası transferlerle takımı şampiyon yapacak kadroyu oluşturacaklarını söyledi.

ŞAMPİYONLUK POTASINA GİRMEKTE BİZİM ELİMİZDE

Özcan şunları söyledi; “Heyecanla lige başladık. Geldiğimiz noktada başarısız bir tablo olduğunu kabul etmek gerekiyor. Bunun en büyük sorumluluğu benimdir. Doğru şeyleri doğru zamanda yapamadık. Doğru transferleri gerçekleştiremediğimize ya da doğru oyuncu grubunu oluşturamadığımız düşüncesi içerisindeyim. Futbol şansı da yanınızda olmalı. Buna da inanlardanım. Ama kendi evinde, kendi seyircinin önünde elimizdeki motivasyonumuzu yüksek tutan evimizde kazandığımız maçlar deplasmandaki sorunlara rağmen çok farklı yerlere getirecekken o şansımızı da Kocaelispor maçıyla yitirdik. Şampiyonluk şansımızı zora soktuk. İmkansız değil. Yine şampiyonluk potasına girmekte bizim elimizde. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Puan tablosuna baktığımızda şehrin istediği, bizim istediğimiz tablo olmadığının da farkındayız.

KOCAELİSPOR TARAFTARI YERİNE ÇORUMSPOR TARAFTARINI İZLEMEK İSTERDİM

Buradan taraftarlara sesleniyorum, maçtan önce Kocaelispor’u çağırıp alkışlamak, kendi takımımızı motive etme anlamında iyi olmadı. Biraz daha coşkulu, biraz daha istekli olmalıyız. Bu mağlubiyeti gölgelemek için söylemiyorum. Kocaelispor taraftarı yerine kendi evinde Çorumspor taraftarını izlemek istiyor insan.

DEVRE ARASINI EN YÜKSEK PUANI ALARAK KAPATMALIYIZ

Bütün sorumluluk bana aittir. Yönetim adına sorumluluğu ben alıyorum. Zor bir sürece girdik. Devre arasına alınabilecek en yüksek puanı alarak devreyi kapatmaya çalışacağız.

DEVRE ARASINDA CİDDİ TRANSFERLER YAPACAĞIZ

Transfer çalışmaları başladı. Ciddi transferler yapacağız. Hocalarımızın vereceği rapor doğrultusunda çalışmalarımızı yapacağız. Bizim lügatimizde pes etmek yok. Lig bittiğinde karnemize de bakacağız. Biz burada güçlü olmak zorundayız. Futbolcuların da üzgün olduğunu biliyorum.

YÖNETİM, OĞUZHAN YALÇIN’IN ARKASINDADIR

Oğuzhan Yalçın ile ilgili bir şeyler söylemek istiyorum. 2 gündür kendisi tesislere geliyor. Buraya gelip futbolcularla görüşüyor. Kaptanlık görevi ve Çorumlu olması nedeniyle de sanki sahanın en hırçın oyuncusuymuş gibi gösterilmeye çalışılıyor. Aldığı 7 kartın tamamı bilgimiz dahilindedir. Teknik heyetin bilgisi doğrultusundadır. Kim keyfi sarı kart görürse bu takımda cezasını da alır. Burada kimse keyfi hareket edemez. Tamamı pozisyon gereği, arkadaşının hakkını savunması veya skoru kabullenmemesi nedeniyle alınmış kartlardır.

Takım kaptanından isteklerimiz, arzularımız Oğuzhan’ın yorulmasına sebep oluyor. Şu krizde bile takımı toparlaması büyük ağabeylik yapıyor. Sonuna kadar arkasındayız. Yönetimden kaptana tam anlamıyla güveniyoruz. Sahadaki ağabeyliğinden son derece memnunuz. Biraz daha kendi memleketimizin çocuğu olması nedeniyle de az daha hoşgörü istiyoruz.

AKIN İKİNCİ KAPTANLIĞI BIRAKTI

Akın’ın kaptanlığını kendisinin isteği doğrultusunda aldık. Performansının etkilendiğini iletti. Akın’ın hal ve hareketleri ile verdiğimiz cezayla hiçbir alakası yok. Bu tamamen onun tercihidir. Yakup Alkan üçüncü kaptanımızdı. Şimdi ikinci kaptan olarak devam ediyor. Üçüncü kaptanı da devre arasına kadar düşünmüyoruz.”

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?