Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Osmancık’taki Tecavüz ve Cinayet Davası

osmancik-tecavuz-ve-cinayet
1 Nisan 2015

Osmancık’taki Tecavüz ve Cinayet Davası

Osmancık İlçesi’nde kayınvalidesi 48 yaşındaki Saadet İnal’a cinsel saldırıda bulunduktan sonra boğarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan 29 yaşındaki Lütfü Arslan, ağırlaştırılmış ömürboyu hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, 27 Mayıs 2014’te Osmancık İlçesi’ne bağlı İncesu Köyü’nde meydana geldi. Yalnız yaşayan 3 çocuk annesi Saadet İnal, kendisinden uzun süre haber alamayan komşuları tarafından evinde ölü bulunmuştu. Boğazında morluk ve başında kan izleri bulunan İnal’ın öldürüldüğünü tespit eden jandarma ekipleri, damadı Lütfü Arslan’ı ve yanında bulunan arkadaşı 30 yaşındaki K.D.’yi gözaltına aldı. Yapılan incelemelerde Saadet İnal’ın cinsel saldırıya da uğradığı tespit edildi. Sorgulamasında suçlamaları kabul etmeyen ve adliyeye sevk edilen Lütfü Arslan çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. Arkadaşı K.D. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Saadet İnal’ın öldürülmesiyle ilgili tutuklu yargılanan damat bugün karar duruşmasına çıktı.

Lütfü Arslan suçlamaları kabul etmeyerek, “Taktir yüce mahkemenindir. Mahkemenin yüce adaletine güveniyorum” dedi. Mahkeme heyeti sanığa ‘Tasarlayarak kasten adam öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış ömürboyu, konut dokunulmazlığını ihlal ve cinsel saldırı suçlarından da 16 yıl 3 ay hapis cezası verdi.

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?