Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Osmancık’ı Zenginleştirecek Proje

osmanciki-zenginlestirecek-proje
23 Aralık 2015

Osmancık’ı Zenginleştirecek Proje

Çorum’un Osmancık ilçesi’nde D-100 karayolunda 18 kilometrelik bölüm ticaret Merkezi oluyor.

Osmancık Belediyesi ilçenin potansiyelini daha da büyütmek amacıyla önemli bir projeye imza attı. D-100 Karayolu, Amasya sınırına kadar 18 kilometrelik ticaret merkezine dönüşüyor.

Osmancık Belediyesi tarafından yaklaşık 1,5 yıldır yürütülen ticari alan çalışması tamamlandı. D-100 Karayolunun çift yönlü olarak Osmancık ilçe merkezinden Amasya sınırına kadar 18 kilometre boyunca ticari alan ilan edildi.

Basın mensuplarıyla bir araya gelen Belediye Başkanı Hamza Karataş, tamamlanan çalışmalar ve yapılacak projeler ile ilgili basına açıklamalarda bulundu.

D-100 Karayolunun Osmancık için önemli bir ticari potansiyel olduğuna dikkati çeken Başkan Karataş, ilçe merkezinde yoğunlaşan beş kilometrelik ticari alanın yapılan çalışma ile 18 kilometre daha genişletildiğini ifade etti.

Başkan Karataş projenin ilçe ekonomisine büyük katkı sağlayacağını belirterek “Karayolları verilerine göre şehrimizden her gün 10 bin araç geçiyor. Esnaflarımız yol güzergahında açtıkları işletmelerlerle bu potansiyeli belirli bir ölçüde ticarete dönüştürmeyi başarmış durumda. Ancak biz bunu yeterli görmüyoruz. Şu anda yol kenarında büyük çoğunluğu leblebici ve pirinççi olmak üzere yaklaşık 100 işletme faaliyet gösteriyor. Yoğunluk daha çok 5 kilometrelik şehir geçişini kapsıyor. Biz bu ticari alanı 18 kilometre daha genişleten bir çalışma yaptık” dedi.

D-100 Karayolunun ticari alan olmasıyla birlikte yatırım yapmak isteyen girişimcilerin önündeki engellerin aşılmış olduğunu dile getiren Başkan Karataş “D-100 Karayolundaki potansiyeli değerlendirmek isteyen girişimciler ilçe dışında uygun buldukları arazilere yatırım yapmaya çalışıyorlardı. Ancak bir takım sorunlarla karşı karşıya kalınıyordu. Bu alanın ticari olarak değerlendirilmesinin sağlayacağı katkıyı göz önünde bulundurarak girişimde bulunduk. D-100 Karayolunun her iki kenarı ortalama 150 metre genişliğinde ticari alan ilan edildi. Girişimcilerimiz bu alan içerisinde kolaylıkla yatırım yapabilecekler.” diye konuştu.

Şehrin gelişmesi ve büyümesi için en büyük etkenin ekonomi olduğunu vurgulayan Başkan Karataş, ilçenin önünü açacak büyük projelerden birisinin hayata geçirildiğini belirterek tüm Osmancık halkına hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?