Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Osmancık’a ‘Tabiat Parkı’ Projesi

osmancika-tabiat-parki-projesi
12 Ocak 2016

Osmancık’a ‘Tabiat Parkı’ Projesi

Osmancık Belediyesi tarafından Gemici Mahallesi’ne 11 bin metrekare alana sahip tabiat parkı inşa ediliyor.

Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş, ilçeyi güzelleştirmeye ve sosyal alanları yaygınlaştırmaya yönelik önemli projeler gerçekleştirdiklerini söyledi.

Gemici Mahallesinde 11 bin metrekarelik Tabiat Parkının çalışmalarına başladıklarını belirten Başkan Karataş “Osmancık tarihi ve doğasıyla eşsiz bir şehir. Osmancık Belediyesi olarak şehrimizin bu güzelliğine yakışır çalışmalar yapıyoruz. Gemici Mahallesinde 11 dönümlük bir parkın çalışmalarına başladık. Gemici Tabiat Parkı olarak tasarlanan projede aile piknik alanları, oturma ve dinlenme alanları, kuğu ve ördeklerin yüzeceği yapay göletler, tavşan evleri gibi hayvan barınakları, kafeterya ve restoran, spor alanları ve çocuk oyun alanı yer alıyor” dedi.

Gemici Tabiat Parkının tasarım olarak bölgede ilk olacak bir proje olduğunu kaydeden Başkan Karataş “Proje yetişkin ağaçlar arasında eşsiz bir sosyal alan olarak tasarlandı. Çeşitlendirilmiş bitki örtüsüyle doğal bir ortam oluşturulacak. Tamamlandığında vatandaşlarımız doğayla iç içe bir alanda hoşça vakit geçirebilecekler. Şehir merkezinde eşsiz bir proje. İlçemize hayırlı olsun” diye konuştu.

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?