Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

OSB’de Trafo Merkezi Yandı, Fabrikalarda Üretim Durdu

osbtrafoyangin
05 Aralık 2018

Çorum’da Organize Sanayi Bölgesinde bulunan ana trafo merkezinde patlama meydana geldi. Patlamanın ardından trafo merkezinde çıkan yangın saatler süren çalışmanın ardından söndürüldü. Yangın nedeniyle bölgeye enerji verilemezken, Organize Sanayi Bölgesindeki tüm fabrikalarda üretim durdu.

Edinilen bilgilere göre, OSB’deki trafo merkezinde bilinmeyen bir sebeple patlama meydana geldi. Büyük bir gürültü ile patlayan trafo alev alev yanmaya başladı. Bunun üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ve jandarma ekibinin yanı sıra sağlık görevlileri sevk edildi.

Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri TEİAŞ görevlileriyle birlikte yangına müdahale etti. Çorum Belediyesi itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucu yangın kontrol altına alındı.

Patlama nedeniyle TEİAŞ’ın trafolarından beslenen, Organize Sanayi Bölgesi, Ankara Yolu, Mimar Sinan, Akkent, Küçük Sanayi Sitesi, Gıda Toptancıları Sitesi ve Çevre Yolu civarına elektrik verilemiyor. Çok sayıda fabrikanın bulunduğu Organize Sanayi Bölgesinde üretim durdu. Fabrikalarda çalışan işçiler tahliye edildi.

Öte yandan Vali Mustafa Çiftçi de yangının ardından Organize Sanayi Bölgesine giderek incelemelerde bulundu.

Trafo merkezinde meydana gelen patlamadan dolayı yangın çıktığını açıklayan Vali Çiftçi, “Yangından dolayı Organize Sanayi Bölgesi ile Çorum’un bir kesimi ve Sungurlu ilçemiz etkilendi. İnşallah yarın normale dönmeyi planlıyoruz” dedi.

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?