Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Ortaköy Müftüsünün Ataması TBMM’de

muftutbmm
05 Ekim 2013

ORTAKÖY MÜFTÜSÜNÜN ATANMASI TBMM’DE
CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes soru önergesi verdi

Ortaköy İlçesi müftüsü Adnan Zeki Bıyık’ın atanması Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gündeme geldi. CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes’in, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle meclis başkanlığına soru önergesi verdi.

Önergede, Ortaköy İlçes müftüsü Adnan Zeki Bıyık’ın 13 Eylül 2013 tarihinde, “Kendi yandaş, dindaş, klikdaş, tarikdaşını bir yerlere naehil olarak getirenlerin cehennem aşkını, buralara gelmek için kuyruk sallayan şahsiyetsizleri gördükçe, şeytanın bu güruhun yanında heykel-i namus olduğunu düşünenler hata etmiş olmazlar” açıklamasında bulunduğu iddia edilerek “Bıyık’ın, “kadrolaşmalara’ dikkat çektiği bu açıklamayı yapmasının akabinde, Kırklareli İl Müftü Yardımcılığı’na atanması gerçekleştirilmiştir” denildi.

Müftü Adnan Zeki Bıyık’ın, Kırklareli’ne atanma kararının hangi tarihte ve hangi gerekçelerle alındığını öğrenmek isteyen Özkes, “Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, hakkı ve hakikati savunan din görevlilerini sürgün şeklinde tayin etmesi ile halkımızın diyanet kurumuna olan güveni sarsılmış olmuyor mu?” diye sordu.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?