Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

ORMANDAKİ CESEDİN KİMLİĞİ BELİRLENDİ

ORMANDAKİ CESEDİN KİMLİĞİ BELİRLENDİ
11 Kasım 2009

Osmancık’ta ormanlık alanda bulunan cesedin kimliği belirlendi. Ceset üç ay önce kaybolan bir TIR şoförüne ait olduğu ortaya çıktı.

 Osmancık’ın Tekmen köyünde önceki gün vatandaşların ihbarı üzerine ormanlık alanda kimliği belirsiz bir ceset bulunmuştu. Olayın cinayet olmasının belirlenmesinin üzerine jandarma ekipleri, bölgede son bir yıl içinde kaybolan şahıslar üzerinde araştırma başlattı. Kaybolan şahısların aileleri ile tek tek görüşen Osmancık İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Ağustos ayında 45 ton demir yüklü TIR ile Suluova yakınlarında kaybolan 58 yaşındaki Fahrettin Acur’un halen kayıp olduğu bilgisine ulaştı.

Kimliği belirsiz cesedi teşhis etmek için Osmancık’a getirilen aile, olay yerinde bulunan eşyalar ve protez dişin Fahrettin Acur’a ait olduğunu doğruladı. Cesedin kimliği Ankara Adli Tıp Kurumu’ndan gelecek sonucun ardından kesinleşecek.

Geçtiğimiz Ağustos ayında Karabük’ten yüklediği 45 ton inşaat demiri Sivas’a götürmek için yola çıkan Fahrettin Acur, Amasya’nın Suluova ilçesi yakınlarında ortadan kaybolmuştu. TIR, kayıp olayının 5 gün sonrasında Samsun yolu üzerinde bulunan Güvenbeli Geçidi otoparkında terk edilmiş ve yükü boşaltılmış halde bulunmuştu.

TIR’da yüklü 45 ton demirle birlikte ortadan kaybolan sürücü Fahrettin Acur, yaklaşık 3 aydır aranıyordu.

                     

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?