Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Ömer Derindere MYO’da Devir Teslim Töreni

OmerDerindereMYOdaDevirTeslimToreni
16 Ekim 2014

OmerDerindereMYOdaDevirTeslimToreni

Ömer Derindere MYO’da Devir Teslim Töreni

HÜ’nün Bütçesi Ne Kadar, Kuzey Kampüsünün Temeli Ne Zaman Atılıyor?

Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksekokulu’nda devir teslim töreni gerçekleştirildi.

2008 tarihinden bu yana Üniversitemiz Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü görevini yürüten Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Kıvrak, gerçekleştirilen devir teslim töreni ile görevini Yrd. Doç. Dr. Mustafa Tolga Çırak’a teslim etti.

Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksekokulu binasında yapılan devir teslim törenine Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Osmancık Kaymakamı Sezgin Üçüncü, Belediye Başkanı Hamza Karataş ve okula adını veren hayırsever işadamı Ömer Derindere ile çok sayıda davetli katıldı.

Törende konuşma yapan Yrd. Doç. Dr. S. Oğuzhan Kıvrak, Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksekokulu’nda görev yaptığından dolayı gurur ve mutluluk duyduğunu ifade ederek Osmancık’ın öğrenciler için ideal bir ilçe olduğunu belirtti.

Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksek Okulu’nun yeni Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Tolga Çırak’ta yakın zamanda tamamlanması planlanan öğrenci yurduyla birlikte daha yüksek öğrenci sayısına ulaşmayı amaçlarını söyledi.

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan’da Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksekokulu’nun 2 bölüm, 40 öğrenciyle yola çıktığını ve bugün itibariyle 7 bölüm, 500’e yakın öğrenciye ulaştığını belirtti.

Hitit Üniversitesinde öğrenci sayısının 15 bine ulaştığına işaret eden Alkan, üniversitelerin kurumsal kimliğe kavuşması için yüz yıllık bir süreç gerektiğini savundu.

Hitit Üniversitesi’nin bütçesi hakkında da bilgi veren Rektör Alkan, üniversitenin 2015 bütçesinin 90 milyon TL olarak planlandığını kaydederek, “Hedefimiz bütçeyi 100 yüzde 150 oranda kullanmak” dedi.

Hitit Üniversitesi Rektörü Reha Metin Alkan, 120 Milyon TL’ye ihalesi yapılan Kuzey kampusu inşaatının temel atma töreninin 23 Ekim’de yapılacağını açıkladı. Alkan temel atma törenine Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr. Veysel Eroğlu’nun  da katılacağını bildirdi. Alkan temel atma töreninin ardından Bakan Eroğlu’nun katılımıyla Hitit Üniversitesi akademik yıl açılışı töreninin gerçekleştirileceğini ifade etti.

Hitit Üniversitesinin tesisleşme çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Alkan, merkez laboratuarın birkaç hafta sonra teslim edileceğini, Çorum Meslek Yüksek Okulu ek binasının da Aralık ayında hizmete açılacağını bildirdi.

Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksekokulu’nun devir teslim töreninde konuşan Rektör Alkan, Osmancıklı hayırsever iş adamı Ömer Derindere’ye de teşekkür ederek plaket verdi.

Okula adı verilen iş adamı Ömer Derindere’de konuşmasında tüm sorunların başının eğitimsizlik olduğunu, bu nedenle eğitime çok önem verdiğini vurguladı. Derindere, yaşantısından kesitlerle çeşitli örnekler vererek tecrübelerini paylaştı.

Tecrübe paylaşımının çok önemli olduğuna inandığını ve bunun için kendi tecrübelerini kitap haline getirdiğini ifade eden Derindere, insanlar için yol gösterecek ve ışık olabilecek en önemli kaynağın tecrübe olduğunu vurguladı.

Törende ayrıca Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksekokulu’nun kurulmasında ve bugüne gelmesinde emeği geçenlere de teşekkür belgeleri verildi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?