Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Olaylı Maçın Cezası Açıklandı

olaylı mac
16 Kasım 2017

Olaylı Maçın Cezası Açıklandı
Belediyespor Ucuz Atlattı

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından Çorum Belediyespor’a 1 maç seyircisiz oynama cezası verildi. Bu kararla Belediyespor hafta sonu çorum’da oynayacağı Elaziz belediyespor maçına seyirci alınmayacak

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta Pazar günü evinde Osmaniyespor’u ağırlayan Çorum Belediyespor, olaylı bir gün geçirmişti. Maç sonunda stadyumda bulunan seyirciler sahaya inerek Osmaniyesporlu futbolculara saldırmış, ardından maç çıkışında ise Osmaniyespor takım otobüsü taşlanmıştı. Bu nedenle PFDK’ya sevk edilen Çorum Belediyespor, 1 maç seyircisiz oynama cezasına ve 2 bin TL para cezasına çarptırıldı.

PFDK’dan yapılan açıklamada şöyle denildi: “Çorum Belediyespor Kulübünün, 12.11.2017 tarihinde oynanan Çorum Belediyespor- Osmaniyespor Futbol Kulübü TFF 3. Lig 3. grup müsabakasında taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı uyarınca takdiren 2 bin TL Para Cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Çorum Belediyespor Kulübünün taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 1 resmi müsabakayı seyircisiz oynama cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.”

Öte yandan maç sonunda çıkan olayların ardından kamuoyunda Çorum Belediyespor’un en az 3 maç seyircisiz oynama cezası alabileceği konuşulmuştu.

Yaşanan Olayları İzlemek İçin Tıklayın
Maç Berabere Bitti Ortalık Karıştı

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?