Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Oğuzlar Ceviz Festivali

Oğuzlar Ceviz Festivali
25 Eylül 2012

Oğuzlar Belediyesi tarafından düzenlenen 13.Altınkoz Ceviz, Doğa ve Su Sporları Festivali 28 Eylül’de başlıyor.

Festival ateşinin yakılmasıyla başlayacak olan etkinlikler kapsamında su sporları, illüzyonist gösterileri ile halk konserlerinin yer alacağı etkinlikler Karakucak güreşleri ile sona erecek.

Oğuzlar Belediye Başkanı Ali Uyanık, ülkenin en küçük coğrafi alana sahip olan Oğuzlar’ın ülkedeki ceviz üretiminin yüzde 3 ila 6’sını karşıladığını söyledi.

Ceviz ticaretinin önemli bir bölümünün ilçe üzerinden yapıldığını dile getiren Uyanık, halkın ceviz ve ceviz fidanı üretiminde büyük bir deneyim ve bilgi birikimine sahip olduğunu kaydetti.

Oğuzlar Kaymakamlığı’nda destek verdiği festivalle birlikte ilçenin de tanıtımını yapmayı planladıklarını dile getiren Uyanık, “Oğuzlar, bulunduğumuz coğrafya içerisinde barındırdığı doğal güzellikleri, havası, suyu, sislerin arkasına gizlenmiş tepeleri ve heybetli dağları ile yeşilin huzur veren güzelliğini bütün doğallığıyla görebileceğiniz eşsiz bir yerdir. Bölgemizde yer alan Obruk Barajı bu güzellikler içerisinde barındırdığı bereketi kutsarcasına daha da canlanmış yeşil üstüne kurulu bir cennet ortaya çıkmıştır” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?