Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Oğuzlar 77 Marka Oldu

Oğuzlar 77 Marka Oldu
28 Mart 2013

Oğuzlar-77 cevizi için ilk bilimsel çalışma yapıldı.  Oğuzlar ilçesinde yetiştirilen ve Türkiye ihtiyacının yüzde 3’ünü karşılayan “Oğuzlar-77” cevizinin, mevcut durum envanteri çıkartılarak imaj, marka, ürün geliştirme ve pazarlama stratejileri belirlendi.

Oğuzlar Kaymakamlığı, Oğuzlar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ve Oğuzlar Ceviz Üreticileri Birliği’nin ortaklığında hazırlanan ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında desteklenen “Oğuzlar 77 Ceviz Çeşidi Envanter Çalışması Projesi” için hazırlanan raporun sunumu yapıldı.

Toplantının açılışında konuşan proje koordinatörü ve Oğuzlar Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Çınar, Oğuzlar cevizinin, bölge ve ülke ekonomisine katkısını artırmaya yönelik çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Oğuzlar Belediye Başkanı Ali Uyanık ise ilçe halkının geçim kaynağının ceviz olduğuna dikkati çekerek, Oğuzlar’da cevize dayalı bir ekonomi olduğunu söyledi.

Vali Sabri Başköy de cevizin, Çorum’un bir marka değeri olduğunu vurgulayarak, bu ürünün geliştirilmesi ve en iyi şekilde değerlendirilmesi konusunda gerekli desteği vereceklerini söyledi.

Üreticilere tavsiyelerde bulunan Vali Başköy, “Elinizde Oğuzlar-77 cevizi kalmadıysa daha düşük kaliteli ürünleri Oğuzlar-77 cevizi olarak satıp, pazarlayarak kaliteyi düşürmeyin” dedi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?