Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Oğuzlar’da Ceviz Festivali Başladı

Oğuzlar’da Ceviz Festivali Başladı
07 Ekim 2011

Oğuzlar’da Ceviz Festivali başladı. Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ceviz festivalinin 12’incisi düzenlenen etkinliklerle başladı. Oğuzlar Belediyesi tarafından düzenlenen kültür sanat etkinlikleri ve ceviz festivali 6-8 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Festivalin açılışı nedeniyle düzenlenen törene Vali Nurullah Çakır da katıldı.

Etkinlikler kapsamında halı saha futbol turnuvası maçları, açık hava konserleri, karakucak güreşleri, ceviz ve ceviz ürünleri yarışması yapılacak.

100’üncü yıl parkında düzenlenen açılış töreni festival ateşinin yakılmasıyla başladı.

Festival ateşinin yakılmasının ardından kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

Festival açılış konuşmaları ise Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını Oğuzlar Belediye Başkanı Ali Uyanık yaptı.

Daha sonra Vali Nurullah Çakır bir konuşma yaptı. Çakır, cevizin oğuzlar ilçesinin tanıtımında büyük rol üstlendiğini ifade etti.

Açılış konuşmaların arından Mehter ve halk oyunları gösterileri yapıldı.

Oğuzlar’da düzenlenen ceviz festivali ve kültür sanat etkinlikleri ceviz ürünleri yarışması ödül töreni ile devam etti. Ceviz yarışması, cevizli tatlı yarışması cevizli börek yarışması kategorilerinde dereceye girenlere ödülleri verildi. Ayrıca Festival etkinlikleri kapsamında düzenlenen halı saha futbol turnuvası ile resim ve kompozisyon ile “Anılarla Oğuzlar” isimli fotoğraf yarışmasında dereceye girenlere de ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?