Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Öğrenciler Nisan ve Kasım’da 1’er Hafta Ara Tatil Yapacak

okullararatatil
15 Mayıs 2019

Okullarda önümüzdeki yıldan itibaren Nisan ve Kasım aylarında 1’er hafta ara tatil yapılacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Yeni Eğitim-Öğretim Çalışma Takvimi Modeli”nin tanıtımını yaptı. Selçuk, öğrencilerin Nisan ve Kasım’da 1’er hafta ara tatil yapacağını, yaz tatilinin ise 2 hafta kısalacağını duyurdu.

Selçuk  “Bu çalışmayı, verimlilik ve denge üzerinden bir çalışma yapıyoruz. Amacımız 180 iş günü olan okul döneminde verimliliği artırmaktır. 13 haftalık yaz tatilinin 2 haftası nisan ve kasım aylarında yapılacak ara tatil olacak. Bu tarihlerde öğretmenler görevlerine devam edecekler. Okullar açılmadan önceki 2 haftalık seminer dönemi bu tarihlerde yapılacak” dedi.

Bu düzenlemeyle birlikte yaz tatili de 11 haftaya inecek. Ara tatillerde çocuklara ve öğretmenlere dinlenme ve etkinliklere katılma fırsatı verilecek. Ara tatillerde, 1 haftalık sürenin, sadece tatil olmaması ve çocukların bazı çalışmalara katılması da hedefleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığının yeni çalışma takvimine göre, 2019-2020 eğitim öğretim yılı bir hafta öne çekilerek 9 Eylül 2019’da başlatılacak.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?