Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Numan Kurtulmuş’tan Yangın Açıklaması

numankurtulmusyanginaciklamasi
15 Kasım 2014

numankurtulmusyanginaciklamasi

Numan Kurtulmuş’tan Yangın Açıklaması

“Artık Yaraları Sarma Vaktidir. Kimse Mağdur Olmayacak”

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Bayat ilçesine bağlı Çukuröz köyünde meydana gelen köy yangınına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bir dizi programların ardından geceyi Çorum’da geçiren Kurtulmuş, kentten ayrılırken otel çıkışında gazetecilere kısa bir açıklama yaptı.

Numan Kurtulmuş, yangının ortaya çıkarttığı zararı ve tahribatı gidermek için gayret gösterileceğini ifade etti. Kurtulmuş “Köyümüze 30 çadır gönderildi, akşama kadar bu çadırlar kurularak mağdur olan vatandaşlarımızın sığınmaları için hazırlanacak. Sağlık ekiplerimizde başından beri olay yerinde 2 ambulans, 2 doktor ve 5 personel ile çalışmalarını sürdürüyorlar. Yine bugün itibarıyla köye konteynırlar getirilecek. Bu konteynırlar kısa sürede hizmete hazır hale getirilerek vatandaşlarımızı çadırda yaşamaktan kurtarmaları sağlanmış olacak” şeklinde konuştu.

Çorum Valisi Ahmet Kara’nın koordinasyonunda ilk andan itibaren tüm ekiplerinin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirdiğini kaydeden Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Bundan sonra artık yaraları sarma vaktidir. İnşallah hiçbir vatandaşımız bu süreçte mağdur olmayacak kendilerine bugün öğle saatlerinden yemek ve barınma imkanları hazırlanacak ve öğlenden itibaren de sıcak yemek imkanına kavuşmuş olacaklar. Yangın nedeniyle evlerinden ayrılmış olmaları başlı başına üzüntü verici bir olaydır ancak en kısa süre içersin de gerekenler yapılacak tır. Köyün eski haline gelmesi için gerekli tüm çalışmalar yapılacaktır” dedi.

“Çorum’da Köy Yangını: 29 Ev Tamamen Yandı” Haberini İzlemek İçin Tıklayın

Gazi, İnönü ve Bahabey Caddelerine Ücretli Park Uygulamasını Nasıl Değerlendiriyorsunuz ?


Anket Sonuçları

Loading ... Loading ...
Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?