Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

‘Nezih Bir Film’ Sinemada

nezihbirfilmsinemada
21 Eylül 2018

Çorumlu sinema oyuncusu Ahmet İlker Okumuş’un senaryosunu yazdığı ve başrolde oynadığı ‘Nezih Bir Film’ sinemada gösterime girdi.

Ayhan Özen’in yönettiği “Nezih Bir Film”, bulaştığı işlerin altından bir türlü kalkamayan iki adamın hikayesini beyaz perdeye yansıtacak.

Televizyon kariyerine ÇRT’de başlayan Ahmet İlker Okumuş Fatmagül’ün Suçu Ne, Lale Devri, Son Çıkış, Devrim Arabaları, Ertuğrul 1890, Zor Yıllar, Yol Ayrımı gibi 50 ye yakın dizi ve sinema filminde rol aldı.

Ahmet İlker Okumuş’un senaryosunu kaleme aldığı filmin başrollerinde Okumuş’un yanı sıra, Deniz Barut, Mehmet Ali Karakuş, Mehmet Uslu ve Müge Boz oynuyor. “Nezih Bir Film” Türkiye genelindeki sinemalarla birlikte Çorum Özdoğanlar Sineması’nda gösterime girdi.

Nezih Bir Film, başlarını derde sokan Nezih ve Kasım’ın hikayesini anlatıyor. Beceriksiz bir adam olan Nezih, hayatı boyunca bir baltaya sap olamamıştır. Uzun süre nalburluk yapan Nezih, hayallerinin peşinden gitmeye karar verir ve işi bırakır. Nezih, kendisi gibi ezik bir karaktere sahip olan Kasım ile birlikte inşaat şirketi kurar. Birçok ihaleye giren ancak Nezih’in davranışları sonucu eli boş bir şekilde ofise dönen ikiliyi kötü bir sürpriz bekler. Ofislerini basan Cemil Nezih ve Kasım’ı rahatsız etmeye başlar. Cemil’den kurtulmanın yolunu arayan Nezih, İstanbul’un en büyük mafyası olan Keçi Sait’in yakını oldukları yalanını söyleyerek Cemil’i korkutmaya çalışır. Ama bilmediği şey ise Cemil’in Keçi Sait’in kardeşi olduğudur. Başlarına ne tür bir bela açtıklarının farkında olmayan ikili kendilerini tehlikeli bir maceranın içerisinde bulur.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?