Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Narkotimden Zehir Tacirlerine Operasyon  

narkotimoperasyonosmancikkargi
11 Şubat 2019

Narkotik polisi Osmancık ve Kargı’da zehir tacirlerine operasyon  düzenledi. Gözaltına alınan 11 şüpheliden 5’i tutuklanarak cezaevine gönderildi.  Operasyonda  211 adet ecstasy hap, 310 gram skunk, 291 gram esrar, 3 adet ruhsatsız tabanca,1 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi .

Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğü tarafından kent merkezi ve ilçelerde uyuşturucu madde temini ve ticareti, sokak satıcılarına yönelik çalışma başlattı. Bu kapsamda narkotimler Kargı, Osmancık ve Çorum merkezde eş zamanlı olarak operasyon düzenledi.

Operasyonda Ş.Ö., O.H.A., Ş.H., H.B., V.E., Ö.Y., O.G., M.I., Ş.A., G.Z. ve U.H. isimli şahıslar gözaltına alındı. Zanlıların ikamet, iş yeri ve araçlarında yapılan aramada 211 adet ecstasy hap, 310 gram skunk, 291 gram esrar, 3 adet ruhsatsız tabanca,1 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından haklarında düzenlenen soruşturma evrakıyla adli makamlara sevk edilen zanlılardan  Ş.Ö., Ş.H., Ö.Y., V.E. ve G.Z. isimli şahıslar ise tutuklanarak Çorum L Tipi Cezaevine gönderilirken, U.H. adlı şahıs serbest bırakılırken, diğer zanlılar hakkında adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı.

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?