Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Muzaffer Külcü’nün Yeniden Yargılanmasına Başlandı

kulcununyargilanmasibasladi
10 Ocak 2020

 

Muzaffer Külcü’nün Yeniden Yargılanmasına Başlandı

Görevden alınan Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün yeniden yargılanmasına başlandı. İrtikap ile ihaleye fesat karıştırma suçlarıyla ilgili Ağır Ceza mahkemesinde ilk duruşma yapıldı. İlk duruşmaya Muzaffer Külcü katılmadı. Öte yandan davaya İçişleri bakanlığı da müdahil oldu.

Hatırlanacağı üzere Muzaffer Külcü Çorum Belediye Başkanlığı döneminde, 2012 yılında irtikap ile ihaleye fesat karıştırma suçlarından hakim karşısına çıkmıştı. Külcü, Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahit ve dönemin meclis üyeleri Ahmet Özler ve Abdulaziz Layık ile birlikte yargılanarak beraat etmişti.

Geçtiğimiz Eylül ayında ise İçişleri Bakanlığı davaya müdahil olarak, mahkeme kararını temyize taşıdı ve İçişleri Bakanlığı’nın talebiyle dava tekrar açıldı. Eski Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, eski Belediye Meclis Üyeleri Ahmet Özler ve Abdulaziz Layık hakkında “İhaleye fesat karıştırmak ve irtikap” suçundan açılan davanın ilk duruşması yapıldı.  1.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya, Muzaffer Külcü katılmadı. Hakimin “Neden katılmadı?” sorusu üzerine avukatı, “Dün akşam acilen il dışına çıkması gerektiği için katılmadı” cevabını verdi. Davada sanık Alper Zahir, Ahmet Özler ve Abdulaziz Layık, daha önceki davada yaptıkları savunmayı yineleyip beraatlarını istedi.

Mahkeme heyeti, bir sonraki duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.  Bir sonraki duruşmada eski Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün savunması alınacağı bildirildi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?