Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Minik Futbolcular Turnuvaya Hazır

miniklerturnuvayahazir
09 Ağustos 2016

Minik Futbolcular Turnuvaya Hazır
Takımlara Malzemeleri Düzenlenen Törenle Dağıtıldı

Her yıl düzenlenen ve geleneksel hale getirilen mahalleler arası minikler futbol turnuvası için hazırlıklar tamamlandı. Turnuvaya katılacak olan takımlara malzemeleri düzenlenen törenle dağıtıldı.

Törende konuşan Çorum Amatör Kulüpler Federasyonu Başkan Vekili Ahmet Aydar Çorum’da saha yetersizliğine dikkat çekti. Çorum’da 9 kategoride amatör spor müsabakalarının gerçekleştirildiğini hatırlatan Aydar, saha sorunu çektiklerini, yeni sahaların yapımına kadar Mimar Sinan Semt Sahası’nın gece maçlarına uygun hale getirilmesini istedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer de Çorum Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkan Vekili Ahmet Aydar’ın Mimar Sinan Semt Sahası’na ışık aydınlatması yapılmasına yönelik talebe destek verdi. Eğer, “İlimizde sportif faaliyetlere katılan kulüp sayısı fazladır. Dolayısıyla mevcut il merkezinde bulunan sahalarımızın yetersizliği gündemimizdedir” dedi.

Konuşmaların ardından kulüplere spor malzemeleri dağıtıldı.

Daha sonra minikler futbol turnuvasın sembolik olarak açılışı gerçekleştirildi. Çorum Belediyespor ile minikler bir gösteri maçı yaptı. 15 dakikalık karşılaşma minikler takımının 3-2’lik galibiyeti ile sona erdi.

 

 

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?