Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Meydanda Son Yıkım

meydandasonyikim
08 Ekim 2018

Çorum Valiliği karşısındaki Kent Meydanı’nda son kalan binada yıkıldı.

Tekel Müdürlüğü ve İl Özel İdare Müdürlüğü binalarının yıkımıyla başlayan Kent Meydanı oluşturma süreci, son olarak İl Sağlık Müdürlüğü binasının yıkımı ile tamamlandı. Sağlık İl Müdürlüğü yerinin de kent meydanına dahil edilmesinin ardından 11 bin 500 metrekarelik meydan oluşturuldu. Meydandaki yıkım çalışmaları Belediye Başkanı Zeki Gül’ün de katıldığı törenle başlatıldı.

İl Sağlık Müdürlüğü binasının yıkımı öncesinde basın mensuplarına açıklama yapan Belediye Başkanı Zeki Gül,  Çorum’un en büyük ihtiyaçlarından birisi olan kent meydanını kente kazandırdıklarını ifade etti. Burada yer alan kamu binaları ile otopark alanının kamulaştırma ve devir işlemini tamamlayarak çalışmalara başladıklarını hatırlatan Gül, Tekel Müdürlüğü ve İl Özel İdare müdürlüğü binalarının ardından Sağlık İl Müdürlüğü binasının devir işlemini yaparak yıkımına başladıklarını bildirdi. Gül, 975 metrekarelik Sağlık İl Müdürlüğü binasının da dahil edilmesi ile toplam 11 bin 500 metrekarelik bir meydanı Çorum’a kazandırılmış olacaklarını söyledi.

Kent meydanı ve yer altı otoparkının yüklenici firmadan teslim alınarak hizmete açıldığını ifade eden Başkan Gül,  burada imalata ve yapıma bağlı olan bazı kusurların yüklenici firma tarafından giderildiğini ve 18 aylık teminat süresi şartına göre, ortaya çıkan tüm sorunların belirtilen süre içerisinde yüklenin firma tarafından giderileceğini açıkladı.

Belediye Başkanı Zeki Gül’ün yaptığı açıklamaların ardından iş makineleri tarafından Sağlık İl Müdürlüğü binasının yıkım çalışmaları başlatıldı. Yıkım ve enkaz kaldırma çalışmalarının bir hafta içerisinde tamamlanacağı bildirildi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?