Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Meteorolojiden Kar Uyarısı

meteorolojidenkaruyarisi
12 Ocak 2018

Meteorolojiden Kar Uyarısı
Orta Karadeniz’e ‘Kar’ Geliyor

Soğuk hava ve kar geliyor. Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü, Cumartesi akşam saatlerinden itibaren Orta Karadeniz’de kar yağışının başlayacağını bildirildi.

Meteorolojiden yapılan açıklamada, ılık seyreden havaların yerini soğuk ve kar yağışına bırakacağı duyuruldu. Açıklamaya göre bölgemizde sıcaklıklar 4 ila 8 derece düşecek.

Ilık ve yağışlı havanın etkisinde kalan bölgemiz, Cumartesi günü akşam saatlerinden sonra soğuk ve kar yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor. Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının 4 ila 8 derece azalarak, normallerinin altına düşmesi bekleniyor. Cumartesi günü bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı, yüksek kesimlerinin ise karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

14 Ocak Pazar günü bölge genelinin yağışlı geçeceği, yağıların yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. 15 Ocak Pazartesi günü ise bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

16 Ocak Salı günü ise Çorum, Kastamonu, Amasya ve Tokat çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.  Soğuk ve yağışlı havanın, Salı günü akşam saatlerinden sonra bölgemizi terk etmesi bekleniyor.

Pazar, Pazartesi ve Salı günleri bölgemizin iç kesimlerde beklenen kar yağışlarının ve sıcaklık düşüşlerinin, oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

 

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?