Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Market Tırnakçıları Yakalandı

markettirnakcilariyakalandi
16 Ekim 2017

Market Tırnakçıları Yakalandı
Kasiyerin Kafasını Karıştırıp Fazla Para Üstü Alıyorlar

Marketlere girip alışveriş yaptıktan sonra tırnakçılık yöntemiyle kasiyerleri dolandıran 3 kişi yakalandı.

İddiaya göre, Yasemin B.(24), Vasfi E. (25) ve Cevat Y. (27) Ankara, Samsun, Amasya ve Çorum’da bulunan marketlere müşteri kılığında girip alışveriş yaptı. Ardından alışverişin ücretini ödemek için kasaya yönelen şahıslar önce kasiyere 50 TL veya 100 TL verip sonra “Dur sana bozuk vereyim” bahanesiyle kasiyerden verdikleri parayı geri aldı. Ardından ise kasiyerden aynı paranın üstünü vermesini istedi. Kafası karışan kasiyer hem aldığı parayı hem de para üstünü şahıslara vermiş oldu.

Marketleri tek tek dolaşıp aynı şekilde tırnakçılık yöntemiyle vatandaşları dolandıran şahısların yakalanması için polis tarafından soruşturma başlatıldı. Son olarak Çorum’da dolandırıcıların tırnakçılık yaptığı marketten ayrılmasının ardından durumu fark eden görevliler polisi arayarak yardım istedi.

Kamera kayıtlarını izleyen polis ekipleri 3 kişi başka bir markete giderken yakalayıp gözaltına aldı. 3 şüphelinin gittikleri kentlerde günü birlik daire kiralayıp kendilerini aile olarak tanıtıp kaldıkları belirtildi.

İl Emniyet Müdürlüğü’nde sorguları tamamlanan üç şüpheli adliyeye sevk edildi. Adliyeye çıkarılan Yasemin B.’nin yüzünü kucağındaki çocuğunun arkasına saklaması dikkat çekti.

 

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?