Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Madenciler İçin Laçin ve Dodurga’da Tören

Madenciler
15 Mayıs 2014

ÇORUM MADENCİLERİNİ UĞURLADI
Dodurga ve Laçin’de cenaze töreni düzenlendi

Maden faciasında hayatını kaybeden Çorumlu işçiler toprağa verildi. Soma’da hayatını kaybedenlerden Ramazan Çatar ile Ahmet Erol’un cenazeleri Dodurga ilçesinde, İsmail Yıldırım ise Laçin’de toprağa verildi.

Dün akşam saatlerinde kara yoluyla Çorum’a getirilen 48 yaşındaki Ramazan Çatar ile 35 yaşındaki Ahmet Erol’un cenazeleri Dodurga Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Çatar’ın cenazesi, helallik alınması için öğle saatlerinde yakınları tarafından hastane morgundan alınarak, ilçe girişindeki baba evine getirildi. Üzerinde Türk bayrağı bulunan tabut, evin önüne indirilerek, dua edildi.

Yakınlarının isteği üzerine Çatar’ın tabutu açılarak yüzü son kez ailesine gösterildi. Bu sırada Çatar’ın eşi, kızı ve annesi, Çatar’ın cenazesine sarılarak gözyaşı döktü. Acılı aile yakınları tarafından teselli edilmeye çalışıldı.

Maden faciasında hayatını kaybeden Ramazan Çatar’ın evli ve bir çocuk babası olduğu, yaklaşık 5 yıldır Soma’daki maden ocağında çalıştığı öğrenildi.

Evinin önünde taziyeleri kabul eden baba Ali Çatar, yaptığı açıklamada, oğlunun uzun yıllardır maden ocaklarında çalıştığını belirterek, emekliliğine 6 ayının kaldığını söyledi.

Çatar’ın cenazesi, daha sonra Kızıltepe Camisi’ne götürüldü.

Maden faciasında hayatını kaybeden Ahmet Erol’un cenazesi de Dodurga Devlet Hastanesi morgundan alınarak, helallik alınması için Okul Mahallesi’ndeki baba evine getirildi.

Üzerinde Türk bayrağı bulunan tabutun evin önüne getirilmesi sırasında Erol’un ailesi ve yakınları, gözyaşlarına hakim olamadı. Erol’un cenazesi de helallik alınıp dua edildikten sonra Kızıltepe Camisi’ne götürüldü.

Çatar ile Erol’un cenazeleri, öğle namazına müteakip İl Müftüsü Mehmet Aşık tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından ilçe mezarlığındaki aile kabristanlarında toprağa verildi.

Manisa’nın Soma ilçesinde maden ocağında meydana gelen patlamada hayatını kaybeden 38 yaşındaki İsmail Yıldırım ise Laçin ilçesinde toprağa verildi.

Yıldırım’ın cenazesi dün akşam saatlerinde Çorum’a getirildi. Sabah morgdan alınan Yıldırım’ın cenazesi son kez helallik alınması için evine getirildi. Burada eşi Nebile Yıldırım fenalık geçirdi. Yıldırım’ın cenazesi daha sonra Ulu Cami’ye getirildi.

Yıldırım’ı son yolculuğunda Soma’daki mesai arkadaşları da yalnız bırakmadı.

Yıldırım’ın, 2010 yılında bir arkadaşının vasıtasıyla Soma Maden Ocağı’nda işe başladığı öğrenildi. İki kız babası olan Yıldırım’ın cenazesi ilçe mezarlığında toprağa verildi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?