Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Maç Berabere Bitti, Ortalık Karıştı

Maç Berabere Bitti Ortalık Karıştı
12 Kasım 2017

Maç Berabere Bitti, Ortalık Karıştı

TFF 3. Lig 3. Grup’ta mücadele eden Çorum Belediyespor, 12. Hafta karşılaşmaları kapsamında Osmaniyespor ile karşı karşıya geldi. Seyirci tepkilerinin güne damga vurduğu maçta, kırmızı siyahlılar 1-1 berabere kaldı. Bu sonuçla birlikte ligde 1 hafta lider kalan Çorum Belediyespor, 3. Sıraya geriledi.

Taraftar Sahaya İndi

Bu sonuçla birlikte Osmaniyesporlu futbolcularla atışan Çorum Belediyesporlu oyuncular, gergin olan ortamı daha da gerdi. Kırmızı siyahlı futbolcuların rakip takımla atıştığını gören Çorum Belediyesporlu taraftarlar, sahaya indi. 60 kadar taraftar sahaya atlayarak Osmaniyesporlu futbolculara saldırdı. Güvenlik güçleri ise taraftarlara jopla müdahale etti. Olaylarda Osmaniyesporlu 2 futbolcu yaralanırken, emniyet güçleri taraftarları zorlukla sahadan dışarı çıkarabildi.

Osmaniyespor Taraftarı da Boş Durmadı

Sahaya inen Çorum Belediyespor taraftarını gören Osmaniyesporlu taraftarlar da boş durmadı. Stadyumda kendilerine ayrılan bölümde yer alan koltukları söken Osmaniyesporlu taraftarlar, söktükleri koltukları sahaya fırlattı.

Takım Otobüsüne Taşlarla Saldırdılar

Saha içi olaylarının ardından maç çıkışında da olaylar yaşandı. Sinirlerini yatıştıramayan Çorum Belediyespor taraftarları, bu sefer de stadyum önünde bulunan Osmaniyespor’un takım otobüsüne taşlarla saldırdı. Otobüse atılan taşlar nedeniyle otobüsün bazı camları kırıldı, bazıları ise çatladı. Taş atan taraftarlara yine emniyet güçleri müdahale etti.

‘Hocanız Tansiyonu Artırmaya Çalıştı’

Osmaniyespor Teknik Direktörü Bahaddin Güneş, Çorum Belediyespor Teknik Direktörü Yusuf Tokuş’un maç sonunda çıkan olaylarda “Sakinleştirici” taraf olmak yerine ortamı daha da germeye çalıştığını iddia etti. Dün yapılan maç sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Osmaniyespor Teknik Direktörü Bahaddin Güneş, yaşanan olayların çok üzücü olduğunu söyledi. Yapılan saldırılar sonucunda 2 futbolcunun yaralandığını bildiren Güneş, aslında kendisinin de fahri bir Çorumlu sayılabileceğini iletti. Güneş, açıklamasında şunları söyledi: “Çorum Belediyespor’un başkanı Zeki Gül, sürekli görüştüğüm, çok da sevdiğim bir başkan. Çorum’da zaten benim memleketim sayılır. Bende Karadenizliyim. Burada yaşanan olaylar, bazılarının ortamı germesinden oluşuyor. İçeride neler olduysa, oyuncular küfürleşmiş. Bu nedenle sinir kat sayısının artmasıyla birlikte bu olayları yaşadık. Çorum Belediyespor’un oyuncularının hepsi benim öğrencim. Onları ben aldım getirdim buraya. Sizin hocanızın aklını başına alıp ortamı germemesi gerekiyor. 1 puan alınmış, alınmamış önemli değil. Gerginliğe gerek yok. Saha içindeki olaylarda bütün oyuncuları ben aldım götürdüm. Sizin hocanız da gazetecileri bu tarafa itiyor. Bu olaylar neticesinde 1, 2 tane futbolcumuz yaralandı. Sol bekimiz hastaneye kaldırıldı ama bir sıkıntısı yok. Çorum yönetimine teşekkür ediyorum. Çorum bizim şehrimiz.”

 

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?