Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Turizm İçin Tüm Kurumlar Güçbirliği Yapacak

Turizm İçin Tüm Kurumlar Güçbirliği Yapacak
19 Nisan 2019

Turizm İçin Tüm Kurumlar Güçbirliği Yapacak

Turizm haftası Çorum’da düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Kent Meydanında düzenlenen program renkli görüntülere sahne oldu. Çorum’un el sanatları eserlerinden oluşan serginin de yer aldığı programda, Çorum’un turizmdeki payının artırılması konusunda yapılan çalışmalar değerlendirildi.  Çorum’daki turist sayısının artırılmasına yönelik çalışma yapmak üzere Turizm Altyapı Hizmet Birliği’nin kurulacağı açıklandı.

Turizm Haftası etkinliğinde konuşan İl Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Arslan Çorum’un kültür turizminde önemli bir konuma sahip olduğunu ifade etti.

Çorum’un Hitit medeniyetinden Osmanlı’ya kadar birçok medeniyete ev sahipliği yaptığını belirten Arslan, bunun yanı sıra Çorum mutfağı, el sanatları ve doğal güzelliklerinin de kültür turizminde yer aldığını söyledi.  Arslan “Bunları turizm pazarına indirebilmek için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Vali Yardımcısı Recep Yüksel de konuşmasında, Çorum’un Dünya Kültür Mirası listesine giren tarihi yerlere sahip olmasına rağmen yılda sadece 120 bin turisti misafir ediyor olmasının yeterli olmadığını dile getirdi.

Valilik, Belediyeler ve kamu kurumlarının da katılımı ile turizm altyapı hizmet birliği kurulacağını açıklayan Yüksel “Çorum’un tanıtımı, ürünlerimizin pazarlanması ve tur operatörlerinin Çorum’a çekilmesi konusunda çalışma yapacağız” dedi.

Turizm haftası kutlamalarında halk oyunları, semah ve kafkas halk dansları ekipleri de gösteri sundu.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?